Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Biłgoraj: Napił się, ukradł a potem próbowal przekupić policjantów

Policjanci zatrzymali 29-latka, który kierował samochodem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli próbował przekupić policjantów obiecując im łapówkę w kwocie tysiąca złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 23:00 na ulicy Zamojskiej w Biłgoraju. Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena polo. Samochodem podróżował 29-letni mieszkaniec gm. Żółkiewka, który jak się okazało był pijany.

Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2,6 promila alkoholu.

Podczas kontroli drogowej próbował namówić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych i puszczenia go, obiecując w zamian korzyść majątkową od 500 do 1000 złotych, a wujek senator z Warszawy miałby wszystko załatwić.

Policjanci ujawnili, że pojazd którym się poruszał niedawno został skradziony z parkingu szpitalnego. Z kolei w toku kolejnych sprawdzeń ustalono, że mężczyzna ten uciekł z miejscowego szpitala, gdzie dwie godziny wcześniej trafił z potłuczeniami po tym, jak spowodował kolizję drogową w Kolonii Guzówce.

Interweniujący policjanci sprawdzili również jego trzeźwość w szpitalu, w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Zapytany co do okoliczności 29-latek rzekomo nie pamiętał co się stało. Jednak opuszczając placówkę zdrowia postanowił zabrać cudzy samochód.

29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do dalszych czynności procesowych. Gdy wytrzeźwieje trafi przed oblicze sądu, odpowiadając za przestępstwa kradzieży samochodu, jazdy w stanie nietrzeźwości, obiecanie wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, a także spowodowania niebezpieczeństwa w ruchu lądowym – informuje KWP Lublin.

Komentarze wyłączone

Z kraju