Biłgoraj: Napił się, ukradł a potem próbowal przekupić policjantów

Policjanci zatrzymali 29-latka, który kierował samochodem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli próbował przekupić policjantów obiecując im łapówkę w kwocie tysiąca złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 23:00 na ulicy Zamojskiej w Biłgoraju. Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena polo. Samochodem podróżował 29-letni mieszkaniec gm. Żółkiewka, który jak się okazało był pijany.

Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2,6 promila alkoholu.

Podczas kontroli drogowej próbował namówić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych i puszczenia go, obiecując w zamian korzyść majątkową od 500 do 1000 złotych, a wujek senator z Warszawy miałby wszystko załatwić.

Policjanci ujawnili, że pojazd którym się poruszał niedawno został skradziony z parkingu szpitalnego. Z kolei w toku kolejnych sprawdzeń ustalono, że mężczyzna ten uciekł z miejscowego szpitala, gdzie dwie godziny wcześniej trafił z potłuczeniami po tym, jak spowodował kolizję drogową w Kolonii Guzówce.

Interweniujący policjanci sprawdzili również jego trzeźwość w szpitalu, w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Zapytany co do okoliczności 29-latek rzekomo nie pamiętał co się stało. Jednak opuszczając placówkę zdrowia postanowił zabrać cudzy samochód.

29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do dalszych czynności procesowych. Gdy wytrzeźwieje trafi przed oblicze sądu, odpowiadając za przestępstwa kradzieży samochodu, jazdy w stanie nietrzeźwości, obiecanie wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, a także spowodowania niebezpieczeństwa w ruchu lądowym – informuje KWP Lublin.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online