Biedronka uruchamia kasy samoobsługowe. Klienci liczą, że dzięki nim, zmniejszą się kolejki (zdjęcia)

W innych sieciach sklepów znane są nawet od kilku lat, w Biedronce jest to zupełna nowość. Po ubiegłorocznych testach, sieć postanowiła sukcesywnie wprowadzać kasy samoobsługowe do swoich placówek handlowych.

W lubelskich sklepach sieci Biedronka od kilku tygodni sukcesywnie instalowane są kasy samoobsługowe. Jak tłumaczą przedstawiciele właściciela, firmy Jeronimo Martins Polska, mają one poprawić komfort dokonywania zakupów. Urządzenia, w których klienci mogą samodzielnie zeskanować produkty, a następnie dokonać płatności, dostępne są już w kilku sklepach na terenie miasta. Co więcej, jak nas poinformowano, ich montaż zaplanowano w kolejnych obiektach.

Testy kas samoobsługowych Biedronka rozpoczęła w ubiegłym roku w pojedynczych sklepach w Warszawie oraz w Gdańsku. Miał to być pilotaż, jednak rozwiązanie, znane od kilku lat z innych sieci, sprawdziło się bardzo szybko. Zwłaszcza, że poprawia również efektywność sklepu i pozwala lepiej zarządzać czasem personelu.

Wprowadzenie kas samoobsługowych powinno przełożyć się również na zmniejszenie kolejek, na które często narzekają klienci Biedronek. W urządzeniach można płacić tylko kartą. Dodatkowo w początkowym okresie ich funkcjonowania pracownicy sklepów pomagają klientom w ich obsłudze. Obecnie sieć testuje tradycyjne lady sklepowe do sprzedaży mięsa i wędlin. Do końca roku mają się one pojawić w wybranych 70 sklepach w całym kraju.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

32 komentarze

 1. A kto madkom będzie naklejki na słodziaki dawał

 2. To niejaki Tusk nawoływał aby w tesco nie kupować jak GB naszych imigrantów straszyła. Taka wojenka. Tesco to pierwsze markety i konkurencja ich zjadła a nie żadne podatki (kasa się wyprowadzana przez wszystkie na znak firmowy lub koszty zarządu – legalnie bo dziura w prawie podatkowym celowo jest trzymana aby się mogła zagranica nagrabić naród polski).

 3. Ok to dobrze bo kolejki u nich wloką się nie miłosiernie koń kurent na literę L obsługuje dużo szybciej.

  • Bo konkurent woła kolejnych kasjerów jeśli przy jednej kasie jest 3+ oczekujących klientów.

 4. Nie dość że płacicie kasę za towar to jeszcze odwalcie robotę za biedronkę stonkę. Ładnie was tresują.

 5. Sklepy Biedronka nie pomyśleli o tym żeby zrobić kasy jak w sklepach Auchan czy w innych sklepach płacąc gotówka ponieważ w Biedronce można tylko i wyłącznie płacić blikiem lub kartą a starsi ludzie nie umia lum przyzwyczaili się płacić tylko i wyłącznie gotówką wiedz kolejki dalej będą w Biedronce

 6. Na Wieniawskiej takie kasy są już co najmniej od początku października – to się nazywa reflex 🙂

 7. Kasy samoobsługowe w biedronce? Będzie problem. Tam przeszkolone kasjerki nie radzą sobie z wprowadzeniem połowy produktów a co mówić klient. A to się rabaty nie naliczają a to nie czyta kodu a to bułeczka nie wiadomo jaka, a to chlebka nie może poznać jaki to model i dzwonienie i pytanie. Klient też będzie mógł zadzwonić sobie dzwoneczkiem po kierownika? Skoro mam się sam obsługiwać to jakiś rabat dodatkowy powinien być.

 8. Zaczną się jaja jak będą tam cisnąć ludzie z alko albo będą chcieli naklejki na słodziaki. Tak samo jak wszystkie osiedlowe Janusze i Grażyny zejdą się w godzinach południowych, już widzę te dantejskie sceny, coś pięknego 🙂

 9. Kolejni pracownicy do zwolnienia bądz redukcji etatów do 1/2.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL