Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Biedronka będzie zatrudniać osoby z Ukrainy. Dodatkowo wyśle uchodźcom produkty za 5 mln zł

Co najmniej 10 mln zł ma wynieść wartość wsparcia, jakie Biedronka przeznaczy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Otwiera też swoje sklepy na pracowników z tego kraju.

Kolejna sieć handlowa reaguje na sytuację, jaka dzieje się na Ukrainie. Biedronka wraz ze swoją fundacją podjęła decyzję o uruchomieniu programu pomocy dla obywateli tego kraju, którzy uciekają do Polski przed militarną agresją Rosji. Akcja ma być skierowana zarówno dla osób, które potrzebują podstawowych i niezbędnych produktów takich jak żywność oraz środki higieny i czystości, lecz także dla tych, którzy chcą podjąć pracę.

Sieć zadeklarowała, że przeznaczy 5 mln zł na dostarczenie uchodźcom z Ukrainy produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia, w tym: wody, chrupkiego pieczywa, zup instant, konserw mięsnych, kawy i herbaty, mleka w proszku dla dzieci, kaszek i musów, a także kosmetyków i środków czystości. Ich dystrybucją zajmą się organizacje pożytku publicznego, m.in. Caritas i Polski Czerwony Krzyż. Pomoc ma trafiać na wschodnią granicę Polski, ale też do innych miejsc, gdzie będą przebywać uchodźcy z terenów objętych działaniami wojennymi.

Jednak to nie wszystko. Procedury zatrudniania w sklepach i centrach dystrybucyjnych sieci obywateli Ukrainy mają zostać uproszczone. W pierwszej kolejności dotyczy to rodzin osób, które już wcześniej pracowały w Polsce. Wprowadzona została także możliwość uzyskania pomocy psychologicznej dla każdego ukraińskiego pracownika sieci bez względu na formę zatrudnienia. W tym celu uruchomiona została specjalna infolinia. Przy telefonach czekają specjaliści z zakresu psychologii znający język ukraiński, którzy wyjaśnią m.in. jak rozmawiać z dziećmi o wojnie oraz jak poradzić sobie ze stresem wynikającym z aktualnej sytuacji politycznej w Europie.

– Głęboko wierzymy, że pokój, wolność i demokracja to niezbywalne prawa Ukrainy. Ale chcemy też pomóc – szybko i skutecznie. W tym celu uruchamiamy program pomocowy na niespotykaną skalę oraz upraszczamy nasze procedury, wierząc, że przyniosą one realny skutek i trafią do najbardziej potrzebujących wsparcia – tłumaczy Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Biedronki, pomysł jest taki, aby pomoc trafiała szczególnie dla osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji, takich które w Polsce nie mają bliskich i przyjaciół. Łącznie wsparcie Jeronimo Martins Polska dla ukraińskich uchodźców ma wynieść ogółem co najmniej 10 mln zł. Wchodzą w to również zapomogi socjalne, jakie otrzymają już pracujący w sieci sklepów obywatele Ukrainy. Każdy z nich otrzyma dodatkowe 1000 zł.

(fot. lublin112)

14 komentarzy

 1. Z Polski też już najwyższy czas uciekać bo dla Polaków nie ma już ojczyzny.

  • lubie ukraińców

   przyjedz na granicę to ci rura zmięknie mundry każdy w necie

  • No nie wiem. Mi tam się nic nie zmieniło „nie licząc polskieho ładu ofc…”

  • Bo z ciebie taki Polak , jak z koziej d..y trąbka.

   • Mniej prawdziwy, ale Polak (!)

    A według ciebie, co świadczy o tym, że ktoś jest, albo nie jest Polakiem, częstotliwość dawania na tacę, przyklaskiwanie wszystkiemu co się większości podoba, utrzymywanie się z tego co twoi rodzice zarobią albo z opieki dostaną ???
    Odpowiedz, będziemy wiedzieć jaki z ciebie Polak.

  • Chyba do Rosji po dwudziestoletnie żołnierskie racje żywnościowe. Żołnierze Putina muszą jeść racje przeterminowane 7 lat.

 2. Co tam jedzenie, czy (nie daj Boże) praca, psychologów im cza, psychologów !!!
  Chociaż z innej strony patrząc, nakształcono ich co nie miara, więc robić coś muszą, jeść i psycholog coś musi.
  Brat Albert wszystkich nie wyżywi.

  • Jesu jak mnie takie glupio-madre wypowiedzi drażnią… Kiedy się w końcu nauczycie że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne?! Że wpływa na każdy aspekt twojego życia i wpływa również na twoje ciało. Połowa tych dzieci będzie miała zespół stresu pourazowego jak zolnierze- (dorośli ludzie, którzy sami się na to zdecydowali)po wojnie…

   • Z jednej strony – tak.
    Ale z drugiej – nasi dziadkowie przeżyli gorsze i jakoś żyli bez psychologów.

 3. Zapomnijcie o podwyżkach plac , przez najbliższe kilka lat….

 4. oby Polska bez PIsU co rząd to gorszy

  • Czyli następny platformiany będzie jeszcze gorszy. A raczej byłby, bo przez wojnę notowania PiSu dobiją do 50%.

 5. Biedronka skarbonka

  Teraz w biedronce obecni pracownicy będą słyszeć :Na twoje miejsce jest chętnych 100 Ukraińców!!!.

 6. Covid 19 i Ukraiński CUD

  6,564 zainfekowanych i jeden nieboszczyk z powodu Covid 19 toż to CUD .

Z kraju