Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Bezpłatne autobusy na cmentarz, telebim i transmisja w telewizji. Trwają przygotowania do pogrzebu Romualda Lipki

Jutro odbędą się uroczystości pogrzebowe Romualda Lipki. Dla uczestników zaplanowano bezpłatne autobusy pomiędzy archikatedrą a cmentarzem. Mszę transmitować będzie lubelska telewizja.

W środę po południu w Lublinie odbędą się uroczystości pogrzebowe Romualda Lipki. Rozpocznie je o godz. 13:00 msza święta w archikatedrze lubelskiej, której będzie przewodniczył metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. Ciało wybitnego muzyka i kompozytora zostanie wprowadzone do świątyni o godz. 12. Przed mszą zaplanowano koncert organowy Stanisława Maryjewskiego oraz występ chóru.

Ponieważ pewne jest, że archikatedra nie pomieści wszystkich, którzy będą chcieli pożegnać artystę, na placu przed świątynią ustawiony zostanie telebim, na którym będzie wyświetlana uroczystość. Następnie ciało Romualda Lipki zostanie złożone w rodzinnym grobowcu na cmentarzu przy ulicy Lipowej. Kondukt wyruszy sprzed bramy nekropolii przy ul. Białej.

Z archikatedry na cmentarz uczestników pogrzebu dowiozą bezpłatne autobusy. Ich ilość zostanie dostosowana do liczby osób zainteresowanych tą formą przejazdu. Transmisję z mszy świętej pogrzebowej przeprowadzi TVP Lublin. Dodatkowo w południe miejski trębacz, oprócz hejnału Lublina odegra z balkonu ratusza melodię „Cisza” oraz jeden z najpopularniejszych przebojów Budki Suflera „Jolka, Jolka, pamiętasz”.

(fot. UM Lublin)

21 komentarzy

  1. romuald to był artysta wszechczasów idol mojego dziecinstwa młodosci i nadal nim jest maly wielki człowiek ostatnio napisał piekna muzyke dla naszego ojca niezastapi ciebie nikt za kazdym razem jak to słucham łza sie kreci w oku i ciary przechodzą dziekuje ci zato ze słucham takiej muzyki i słucham nadal dzieki mistrzu

  2. Zal w sercu cisnie ,dlaczego on?Boze.dlaczego?

  3. Szkoda faceta jak każdego jednego człowieka co czego on ?? A dzieci czego umierają?? 70.lat to i tak żył bardzo bardzo dużo w porównaniu jak ludzie teraz żyją
    Fajny facet gadałem z nim parę razy ale takie jest życie

  4. Czy piosenka Jolka Jolka pamiętasz była zespołu Budka suflera???? ??