Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wytwarzał alkohol i papierosy. 74-latek stanie przed sądem (zdjęcia)

Wkrótce przed sądem stanie 74-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawnili aparaturę do produkcji alkoholu oraz urządzenia do wytwarzania papierosów.

Opolscy policjanci weszli do mieszkania 74-letniego mieszkańca gminy Opole Lubelskie. Mundurowi posiadali informację, że może się tam znajdować nielegalny sprzęt do produkcji alkoholu oraz papierosów.

Mundurowi podczas przeszukania odnaleźli w pomieszczeniach gospodarczych i mieszkaniu aparaturę do wytwarzania alkoholu etylowego domowym sposobem, maszynki elektryczne do nabijania gilz papierosowych oraz gilotynę do krojenia tytoniu.

Funkcjonariusze ustalili, że w domu 74–latka prowadzona była nielegalna produkcja alkoholu i papierosów. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli również 27 kilogramów przeznaczonego do produkcji papierosów, nielegalnego tytoniu, gilzy papierosowe oraz 2,5 litra gotowego wyrobu alkoholowego.

Jak podsumowują mundurowi, 74–latek przez swoją działalność naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 28 tys. zł. Mężczyzna odpowie za nielegalne wytwarzanie wyrobów alkoholowych i tytoniowych. Grozi mu wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności oraz przepadek znalezionych przedmiotów.

Wytwarzał alkohol i papierosy. 74-latek stanie przed sądem (zdjęcia)

(fot. Policja Opole Lubelskie)

18 komentarzy

  1. Wielkie alooo na targu codzień handlują prosto w oczy i co z tego???

  2. jak będą takie ceny każdy z nas będzie kręcił bimber !!!!!!!! zresztą mi jego i tak nie brakuje !

  3. Ale to nie można produkować na własny użytek ? przecież jest dozwolone