690 680 960

Będzie nowy chodnik na ul. Jantarowej

Już wkrótce mieszkańcy Węglina Południowego będą mogli korzystać z nowego chodnika prowadzącego od ulicy Berylowej do Onyksowej. Miasto ogłosiło przetarg na budowę około 300-metrowego ciągu pieszego ze ścieżką rowerową.

Nowy chodnik ze ścieżką rowerową połączy ul. Berylową z ul. Onyksową. Jego przebieg został wyznaczony między blokami przy ul. Jantarowej 9, 9A a ul. Onyksową 5, 5a i 7.

Chodnik będzie miał szerokość 1,5 m i zostanie wykonany z kostki brukowej, zaś ciąg rowerowy o szerokości 2 m – z betonu asfaltowego. Połowę długości chodnika od ciągu rowerowego będzie oddzielał pas zieleni, na pozostałej części pas oddzielający zostanie wykonany z kolorowej kostki brukowej.

– Ten odcinek chodnika, do którego budowy przystępujemy, jest ważny dla pieszych w tym rejonie miasta. Przede wszystkim znacząco poprawi infrastrukturę ulicy Jantarowej. Dzięki nowemu chodnikowi mieszkańcy zyskają wygodne dojście do pętli autobusowej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Wykonawcy mogą składać oferty w przetargu do 18 października. Chodnik powinien zostać zbudowany w ciągu 2 miesięcy od podpisania umowy.

(fot. UM Lublin, pixabay.com)

5 komentarzy

  1. Konieczne będą słupki na początku chodnika od Berylowej.

  2. A chodnika na Dolnej Panny Marii idąc od strony kościoła w dół jak nie było tak nie ma. W latach 90-tych ubiegłego wieku, przy okazji stawiania nowego, murowanego ogrodzenia oddzielającego posesję od ulicy zniszczono tenże chodnik, w ogóle go nie odbudowując. Ale to za komuny wszystko było złe. Zero odpowiedzi na mojego maila ze strony urzędu miasta, którego napisałem do nich jeszcze w 2019 roku. Za to w 2020 roku zrobili jeden kierunek i parking płatny, nie przejmując się wcale tym zniszczonym chodnikiem. Brawo!!!

  3. Wyborca totalnych - zaszczepiony 3x :)

    Trzeba to wszystko osłupkować bo mieszkańcy okolicznych bloków potraktują to jako parking bo przy zakupie „apartamentu” nie wystarczyło już na garaż lub miejsce parkingowe dla prawie nowego 15-letniego autka 🙂

  4. może w Lubinie bo w Lublinie przy ul. Jantarowej 9 nie ma bloków

  5. Matka Polka Pragnąca

    Podczas przetargu wybierzcie sobie wykonawcę ,który zagwarantuje, że owe 300 metrów chodnika nie będzie wykonywał w tempie 1 m/dobę (albo dwie).

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej