Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie można pozbyć się starych pralek, lodówek i innego zużytego sprzęt elektrycznego

W sobotę w sześciu punktach na terenie Lublina zorganizowane zostaną zbiórki elektrośmieci. Bezpłatnie będzie można oddać zalegający w domach, mieszkaniach czy piwnicach zużyty lub uszkodzony sprzęt elektryczny.

W najbliższą sobotę, 27 marca, w Lublinie zorganizowana zostanie kolejna zbiórka elektroodpadów. Oznacza to, że mieszkańcy będą mogli pozbyć się zepsutych, zużytych, przestarzałych, zniszczonych czy też po prostu niepotrzebnych urządzeń, które do działania wymagają podłączenia prądu elektrycznego lub włożenia baterii.

Wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, narzędzia elektryczne i elektroniczne, sprzęt oświetleniowy, zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy i inne tego typu przedmioty będzie można oddawać w sześciu lokalizacjach.

Specjalne punkty odbioru będą zlokalizowane przy hipermarketach E. Leclerc przy ul. Zana i Turystycznej, przed hipermarketem Auchan przy ul. Chodźki, na parkingu przy wejściu do Ogrodu Botanicznego, przed marketem Bricoman przy al. Kraśnickiej, a także przed siedzibą Polskiej Korporacji Recyklingu przy ul. Metalurgicznej 15C.

Wszystkie punkty będą czynne w godzinach od 9:00 do 14:00. Akcja organizowana jest przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz Polską Korporację Recyklingu.

(fot. archiwum)

8 komentarzy

 1. Czy to znaczy, że już nie można wyrzucać takiego sprzętu zwyczajnie do lasu?

 2. przecież ma być całkowity zakaz przemieszczania się dyspensa ze śmieciami

 3. Ale zderzak samochodowy i drzwi możesz spokojnie wyrzucić do lasu. Sarenki też muszą mieć czym się bawić.

 4. teściowa ma już stary rozrusznik serca może ją przywiozę

 5. A będzie można zabrać do siebie co lepsze kąski np. ze sprzętu komputerowego?

 6. Artur spod lubelskiej wsi

  zlom poszedl w gore ,cienka blacha po 70gr.nawet glupie puszki z zarciem dla kotow przez rok mialem tego 50kg.fakt,mieszkam na wsi ale na skupie dostalem 35 zeta.gotowka od reki.jak ktos ma zeliwna wanne ktorej chce sie pozbyc …ok 70kg x 90 gr a wy za darmo wyrzucacie-ech ludzie.sprzedaje sie wtedy kiedy jest drogo czyli teraz

 7. Napohybelpisdzielcom

  Będzie można oddać za darmo… No szkoda bardzo może im dopłacę z 50zł jak myślicie?

 8. A podobno w Castoramie mają dawać bratki czy inne kwiatki za elektrośmieci. Kiedyś dawali wrzosy i ludzie wozili jak głupi, a mieli tego pełno. Sam coś zawiozłem, teraz też zawiozę, bo dostane kwiatki do rabatki i nie będę musiał kupować (dokładać do interesu).