Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie kolejna pikieta przeciwko usuwaniu drzew z centrum Lublina. Otoczą ratusz zieloną wstęgą

Nie ustaje walka o ocalenie drzew w centrum Lublina, które mają zostać usunięte z centrum Lublina. Tym razem zapowiedziana została manifestacja pod ratuszem.

Na czwartek zaplanowana została kolejna pikieta mieszkańców Lublina, którzy protestują przeciwko usuwaniu drzew z centrum miasta. Chodzi o sytuację z ul. Lipowej czy też Al. Racławickich, gdzie w ramach przebudowy tych ulic część drzew została przeznaczona do wycinki, kolejne zaś są przesadzane do innych dzielnic.

Organizują ją organizacja społeczna Towarzystwo dla Natury i Człowieka a także społecznicy zrzeszeni w: „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski” oraz „Ocalmy drzewa w Lublinie”.

Jak wyjaśniają organizatorzy, działania są prowadzone aby obronić lubelskie drzewa. „Żeby Lipowa była lipowa, a Aleje były alejami, żeby lipa której nadano imię Krzysztof chroniła przechodniów cieniem oraz żeby ulice w centrum Lublina były przyjazną, dobrą przestrzenią dla mieszkańców” – informują.

– W związku z przebudową ulic trwa usuwanie kolejnych drzew z centrum Lublina. Dojrzałe lipy, klony i dęby znikają z miejsc, gdzie są najbardziej potrzebne. Znikają, bo ktoś uparł się, że ważniejsze jest poszerzenie jezdni – dodają organizatorzy.

Manifestacja rozpocznie się o godzinie 18:00 na placu Łokietka. Jej uczestnicy zamierzają zieloną wstęgą, tą samą która pojawiła się w niedzielę wzdłuż drzew na ul. Lipowej, otoczyć budynek ratusza. Co więcej, każdy ma być ubrany na zielono.

Zgromadzenie zostało oficjalnie zgłoszone do Urzędu Miasta. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, w pikiecie będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Jednak jeżeli pojawi się więcej uczestników, zostaną ono poproszeni o wycofanie się poza zgromadzenie. Następnie będzie dokonywana rotacja uczestników.

(fot. lublin112)

31 komentarzy

  1. Kiedy w końcu zabiorą się za tych protestantów lekarze z Abramowic?

  2. Oszolomy

  3. To są Wasze konsekwencje bycia murem za Żukiem ! A Żuk ma Was w d….. ot taka wdzięczność – to takie dziękuję !

    • Już niedługo, po tym wszystkim nie widzimy długiej kariery ” żuczka-deweloperka ” i jego ekipy.

  4. Będziemy !!!

  5. Policja rozgoni ich bardzo szybko

  6. mnie tylko ciekawi czy też dostaną pałami od psiarskich, czy to jest tak że pały niebieskie tłuką tylko tych którzy ich nie jako sponsorują, brygada 500+ nie daję pieniędzy oni je biorą, także pałki policyjne pewnie ich nie ruszą

  7. Wycinać beda I przesadzać a wy możecie protestować i tak wam nic to nie da piły i do roboty

Z kraju