690 680 960

Banerami w oszustów. W Świdniku ruszyła nietypowa akcja

Świdniccy policjanci rozpoczęli kampanię informacyjną „Oszustom Stop”. Wczoraj na terenie Świdnika pojawiły się dwa banery przestrzegające przed działaniami oszustów oraz radami jak się zachować, aby uniknąć problemów. To jednak nie wszystkie działania świdnickich stróżów prawa.

Świdnicka policja wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Świdniku, w ramach akcji „Jestem bezpieczny”, przygotowała kampanię informacyjną, której głównym celem jest podnoszenie bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu w zakresie przestępstw związanych z oszustwami.

– Chcemy przybliżyć mieszkańcom metody działania oszustów oraz przekazać wiedzę jak rozpoznać i ustrzec się przed takimi przestępstwami i tym samym ograniczyć skutki ich działania – wyjaśnia starszy aspirant Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

Policjanci przygotowali materiały informacyjne oraz filmy, które będą przedstawiane mieszkańcom w kolejnych odsłonach. W czwartek na terenie miasta w ramach przedsięwzięcia zawisły dwa banery: jeden z nich pojawił się przed Komendą Powiatową Policji w Świdniku, a drugi przed Centrum Usług Socjalnych w Świdniku.

Za włączenie się w akcję i pomoc w realizacji poszczególnych etapów kampanii policjanci dziękują pracownikom Dziennego Domu Seniora oraz Akademii Młodzieżowej ze Świdnika.

(fot. Policja Świdnik)

7 komentarzy

 1. nie widzę niczego o PISuarach zapomnieli ?

 2. Się oszuści wystraszą

 3. niech się krawężniki robotą zajmą, a nie oni ocieplają wizerunek jak coś ukradnie komuś złodziej to ich nie ma albo wstawiają zdjecia ludzie pomóżcie. a tak to banery wieszają i mandaty za maski piszą zamiast się dziady do roboty wziać 1312

 4. Jakby suweren wieszał to by już by było co pan/pani tu robi ust 15 16 , „20 30” i inne przeterminowane ustawy

 5. Skoro podane oszustwa są tak popularne to oznacza tylko to, że nie są wykrywane i osoby odwiedzialne nie są karane. Łatwe, szybkie pieniądze bez wychodzenia z domu.
  Zamiast znaleźć i ukarać oszustów to wieszają banery…

 6. Co robi w tym czasie KNF, UOKiK i prokuratura, skoro tak długo działają?

Kursy walut

 • USD 4.1903zł -1.17%
 • GBP 5.2543zł -0.31%
 • EUR 4.5148zł -0.36%
 • CHF 4.6332zł -0.52%

Polub nas