Autobusy i trolejbusy będą kursowały częściej, jednak kosztem inwestycji w dzielnicach. Ratusz przedstawił szczegóły

W zamian za częściej kursujące autobusy i trolejbusy komunikacji miejskiej w Lublinie, z ograniczona zostanie lista planowanych inwestycji w dzielnicach. Na razie miasto nie zdecydowało jeszcze, które z nich zostaną przesunięte na kolejny rok.

W poniedziałek informowaliśmy, że od dzisiaj niektóre autobusy i trolejbusy komunikacji miejskiej w Lublinie wykonują dodatkowe kursy. Zmiany zostały wprowadzone w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Jak wyjaśniała Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, wzmocnienie linii dodatkowymi kursami nastąpiło na polecenie Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i ma to na celu wzmocnienie podaży, a jednocześnie poprawę komfortu podróży na newralgicznych odcinkach. Więcej kursów pojawiło się na liniach nr: 2, 7, 15, 17, 26, 32, 55, 57, 150, 156 i 160.

Dzisiaj prezydent Lublina Krzysztof Żuk wyjaśniał, że na ten cel z budżetu miasta przeznaczono kwotę 5 mln zł. Pozwoli to na zwiększenie liczby połączeń na liniach, których pasażerowie najbardziej odczuli wprowadzone na początku lutego cięcia w rozkładach. Miasto przeznaczyło bowiem na ten rok na komunikację miejską o 28 mln zł mniej, niż w roku ubiegłym, w wyniku czego o ok. 15 proc. ograniczono liczbę kursów.

Krzysztof Żuk zaznaczył jednak, że dodatkowe pieniądze, które trafią na komunikację zbiorową, będą przesunięte z wydatków inwestycyjnych, które zaplanowano wspólnie z radnymi i mieszkańcami poszczególnych dzielnic. Na razie nie wiadomo jeszcze, które z inwestycji zostaną skreślone z listy. Prezydent tłumaczył, że decyzje będą podejmowane na bieżąco.

(fot. lublin112)

Zobacz również

31 komentarzy

 1. Ha ha ha ha ha ha

 2. I dlaczego mamy się na to zgadzać? 5 mln złotych to oni sami powinni sobie skołować, a nie zabierać z kasy przeznaczonej na inwestycję. To jest skandal! Za rok będzie taka sama sytuacja, nie będą mieli kasy i skąd ją wezmą, znowu z budżetu na inwestycje, ktore i tak zostały przełożone na kolejny rok? SKANDAL, nic dodać nic ujać!

  • Idiotka lub Idiota z ciebie. Wyobraź sobie działającą instytucje , która komunikuje całe miasto i nagle nie dostaje 28 milionów złotych !!! Czy ty wiesz jakie są koszty funkcjonowania takiego przedsiębiorstwa. To tak jakby tobie zabrali z pensji 2000 zł. Nie odczujesz? skąbinujesz sobie? Wolę żeby nie było dodatkowej ławki na osiedlu niż ma być mniej autobusów.
   Pomyśl nastopnym razem zanim napiszesz skandal.A zastanowiłaś sie dlaczego zabrakło pieniedzy? Podziekuj doskonałym pomysłom PISU.

   • Nie jestem ich wyborcom, nie mam za co im dziekować, ale ty widzę za to dobrze się znasz na pracy MPK rzucajac konkretne sumki, pracujesz tam, czy może rodzinka obsadzona na stanowiskach? Idioci to nie widzą w tym probolemu, takjak własnie Ty, bo pieniążki to MPK napewno ma, tym bardziej jeśli miasto tyle kasy tam pakuje, pytanie, co z nimi robi, że ciągle jest gorzej i gorzej, a to nie są małe pieniądze przecież? Myślę że to pytanie retoryczne i znasz na nie odpowiedź, jak zresztą wielu innych tu zgromadzonych…

 3. Niech pozwalnia darmozjadów z urzędu zamiast ciąć inwestycje.

 4. Develożuk – to w końcu jak ma być, czy ludzie mają przesiadać się w transport zbiorowy czy jeździć własnymi autami. Jak mają jeździć własnymi środkami to po jasną cholerę powstają buspasy. Za kredyty łatwo się buduje i kupuje tylko że później trzeba je spłacać i nagle okazuje się że brak środków np. na transport publiczny. Ciekawe na co za chwilę będzie trzeba ciąć koszty. Oj wydaje się ze dopiero mieszkańcy zaczną odczuwać efekty twojej ekonomiki.
  Ciekawe jak sprawdzają się ekonomicznie trolejbusy w sytuacji drożejących taryf za prąd. Bo jakoś ich coraz mniej jeździ a całe miasto obwieszone kablami jak choinka. Tę inwestycję trzeba spłacać.

  • Coś się tych trolejbusów czepił? Rozwiązanie całkiem unikalne i powinno być rozwijane. Z Twojego postu zieje wyłącznie jadem, może dla odmiany sam/sama coś zaproponujesz, by żyło się lepiej.

  • Buspasy powstaną, bo drogi trzeba zrobić albo wyremontować, a kasy nie ma, więc bierze się z unii, a unia daje pod warunkiem że będą buspasy, koło sie zamyka. To nie Żuka wina, że MPK sypie się od środka, nie maja kasy, bo sie źle gospodarują. Co to za firma, żeby płacić najnizsza krajową, kasy brak na paliwo, i brak też taboru, to jest jakis żart nie przedsiębiorstwo. Nierentowne całkowicie. Żuk chciał dobrze, ale z takim partnerem nie da się współpracować.

 5. Czas na podwyżkę biletów

 6. Develożuk – to w końcu jak ma być, czy ludzie mają przesiadać się w transport zbiorowy czy jeździć własnymi autami. Jak mają jeździć własnymi środkami to po jasną cholerę powstają buspasy. Za kredyty łatwo się buduje i kupuje tylko że później trzeba je spłacać i nagle okazuje się że brak środków np. na transport publiczny. Ciekawe na co za chwilę będzie trzeba ciąć koszty. Oj wydaje się ze dopiero mieszkańcy zaczną odczuwać efekty twojej ekonomiki.
  Ciekawe jak sprawdzają się ekonomicznie trolejbusy w sytuacji drożejących taryf za prąd. Bo jakoś ich coraz mniej jeździ a całe miasto obwieszone kablami jak choinka. Tę inwestycję też trzeba spłacać.

  • Mnie zastanawia dlaczego miasto posiadające infrastrukturę pod „trajtki” kupuje elektryczne autobusy? Zastaw się, a postaw się? Komunikacja miejska cenowo wcale nie jest konkurencyjna do samochodu dla kogoś kto nie korzysta z biletów miesięcznych, a zapowiada się, że będzie drożej.

   • nie tylko ty się nad tym zastanawiasz

   • Czekam na te złote czasy kiedy bilet będzie w cenie litra paliwa, to bedzie dopiero burżujstwo, wtedy można naprawdę mówić że przyjechało się do pracy Merceesem.

 7. Gdyby autobusy/trolejbusy nie stały w korkach – transport zbiorowy byłby tańszy lub w tym samym koszcie dałoby się przewieźć więcej pasażerów (więc także byłby tańszy w przeliczeniu na pasażera).
  Autobus stojący w korku to marnotrawstwo: czasu pracy kierowcy, paliwa, czasu pasażerów oraz przestój sprzętu (autobusu).
  Może pamiętać o tym w kontekście zastanawiania się nad słuszności buspasów.

  • Metrooooooooooo?!Przewozi ×więcej ludzi,nie stoi w korku i nie smrodzi,bus pasa nie potrzebuje,nie korkuje skrzyżowania i nie przejeżdża na czerwonym,zazwyczaj jest punktualnie na stacji.Czego k…a tego sposobu nie promujesz Franiu?Obca cywilizacja?Słowo „buduj” i Twój guru lubelski nastawia uszu.

 8. Niech zwolni tych odpowiedzialnych za ten chaos i żenadę.

 9. To granda, zamiast podnieść ceny biletów okrada się wszystkich mieszkańców Lublina. Chcą du..wozić to niech płacą za siebie.

 10. Masakra co to się wyprawia.

 11. Kto zabrał samorządom kasę?Przecież to wiadomo kto zwalcza samorządy i narzuca im centralne sprawowanie,sprawdzone w poprzednim ustroju Polski.Kto ma micj głosował?Ja tego nie zrobiłem.

 12. Lublin jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce , gorzej jest chyba tylko w Łodzi , samych odsetek od tego długu trzeba już spłacać grubo ponad 30mln zł rocznie , czyli więcej niż zostało zabrane na ograniczenie komunikacji miejskiej. Jest źle a będzie jeszcze gorzej bo długi trzeba spłacać. Dług miasta ciągle rośnie , rosną też odsetki. Trzeba gdzieś szukać pieniędzy ale ja nie wiem gdzie . Wszyscy będą się bronić by nie sięgać do ich kieszeni ale komuś trzeba będzie trochę kasiorki wyciągnąć , nie ma innej rady . Albo coś sprzedać . Albo przestać coś utrzymywać. Coś trzeba będzie zrobić .

 13. Skoro jawne sa dochody lubelskich samorzadowcow to moze niech ujawnia tez ktorymi nr komunikacji jezdza do pracy. Wkonicu promowanie komunikacji miejskiej powinno isc od samej gory

 14. zadowoleni pełowcy? nie teraz nie kwiczą ci którzy głosowali na żuczka! zadłużenie ponad 1mld zł i dalej rośnie ale plebs sie cieszy że inwestycje, stadiony, pływalnie, itp itd…a wszystko przynosi straty!

 15. A tu już chyba prawie wszystko wyprzedane ….

 16. Zabrać pieniądze dzielnicom, które mają wysoką średnią wieku – to zwolennicy PiSu. Niech dalej łażą po koślawych chodnikach.

 17. Żeby chociaż raz cięcia i ograniczenia dotyczyły pensji naszych drogich włodarzy…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka