Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Autobusy dostały swoje imiona. Łuków promuje się w regionie

Tam gdzie dojeżdżają autobusy łukowskiego PSK-u, tam dotrze reklama powiatu. Wszystko pod hasłem Ziemia Henryka Sienkiewicza.

Już niebawem na trasy po całym regionie wyjada cztery nowe busy zakupione przez PKS w Łukowie. Pojazdy będą o tyle nietypowe, że dostały imiona i będą się nimi wyróżniać spośród tysięcy innych podobnych aut, na co dzień przemierzające drogi naszego województwa. Nazwano je „Bohun”, „Kmicic”, „Oleńka”, i „Zagłoba”. Głównym celem tego działania jest promocja Powiatu Łukowskiego jako Ziemi Henryka Sienkiewicza.

Tego typu formę promocji już jakiś czas temu nawiązały PKS w Łukowie i Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Pod koniec ubiegłego roku na nowym autokarze zakupionym przez PKS pojawił się wizerunek husarza na koniu. Ma to nawiązywać do historii Ziemi Łukowskiej, gdzie to urodził się autor Trylogii Henryk Sienkiewicz.

Jak zapowiadają pomysłodawcy, to jeszcze nie koniec tego typu akcji. Łukowskie przedsiębiorstwo jako nieliczne z tego typu firm wciąż się rozwija i przynosi zyski. Ubiegły rok firma zakończyła zyskiem w wysokości 269 tys. zł, zaś po pierwszych pięciu miesiącach 2014 roku zysk wynosi ponad 469 tys. zł. Przy zakupie kolejnego taboru, podobne akcje będą kontynuowane.

(fot. Starostwo Powiatowe Łuków)
2014-07-14 08:00:34

Komentarze wyłączone