690 680 960

Atak nożem na policjanta. Mężczyzna będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa (wideo)

Wczoraj przed jednym ze sklepów w Busku-Zdroju doszło do ataku nożem na interweniującego policjanta. 32-letni sprawca zdarzenia będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa.

Wczoraj przed południem policjanci z Buska-Zdroju otrzymali zgłoszenie, że przed jednym ze sklepów w centrum miasta jakiś mężczyzna chodzi z nożem. Co więcej miał on wygrażać się jednemu z klientów. Na miejsce został skierowany policyjny patrol.

Mundurowi zauważyli przed sklepem mężczyznę pasującego do opisu, który przekazał zgłaszający. Policjanci rozpoczęli legitymowanie 37-letniego mieszkańca Kielc. W tym czasie ze sklepu wyszedł inny mężczyzna, wykrzykujący w stronę mundurowych. Był agresywny i odpychał policjantów, chcąc uniemożliwić prowadzenie im czynności.

32-letni mieszkaniec Buska-Zdroju podczas obezwładniania wyciągnął nóż i zadał nim dwa ciosy w plecy policjanta. W powstrzymaniu od dalszych ataków agresywnego napastnika pomogli świadkowie. Na miejsce przyjechały wezwane dodatkowe patrole. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że starszy z nich miał w organizmie około 1,6 promila alkoholu, natomiast młodszy był trzeźwy. Pobrane zostały również próbki krwi do badania w kierunku sprawdzenia, czy któryś z napastników znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Policjant z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusz doznał dwóch ran kłutych. Po ich zaopatrzeniu policjant opuścił szpital, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Drugi z interweniujących policjantów w wyniku podejmowanych czynności doznał urazu dłoni.

W sprawie tej prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Busku – Zdroju mające na celu wyjaśnić dokładny przebieg zdarzenia i udział w nim każdego z zatrzymanych mężczyzn. Jak poinformował wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki, mężczyźnie zostanie postawiony zarzut usiłowania zabójstwa, 32-latkowi grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Polska)

33 komentarze

 1. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Jak kilku oprychów na deptaku skatowało chłopaka, to „pobicie ze skutkiem śmiertelnym”. Jak jakiś baran tylko wyciągnął nóż szarpiąc się z policjantem, to od razu „usiłowanie zabójstwa”.

 2. Co to za policjant co się dał kilka razy uderzyć nożem ? Błąd można popełnić raz i szybko z niego wyciągnąć wnioski.

 3. Piz…dy nie policja, wyrżnął by ich wszystkich

 4. Jeden stoi a drugi się szarpie zamiast go odpalić, wstyd że mamy takich leszczy w policji, niech komendant się puknie w czoło co szkolą !

 5. Gdyby kobiety prowadzące na żywo komentarz do tej akcji nie zaczęły się wydzierać o nożu, to ten palant by sobie o nim nie przypomniał. A jak już zaczęły, to ten w niebieskim mógł mu go wyciągnąć z kieszeni. A tak musiał się szamotać. Jedno jest pewne, żona nie powinna na pana radnego czekać z kolacją.

 6. Dobra reklama normalnie kiełbasa wyborcza , nie ważne jak mówią ważne że mówią.

 7. Czy do wszystkiego trzeba mieszać politykę?

 8. I tutaj mamy pokazane przeszkolenie polskiej policji, mając gościa w parterze nagle rola się odwraca. Dobrze, że świadkowie zareagowali bo mogło się to tragicznie skończyć.

 9. ten film pokazuje nam po 1 – nieumiejętne obezwładnianie agresora przez policjanta; po 2- kilku dorodnych byczków, którzy lecą na ratunek dopiero wtedy kiedy już kilku innych przybiegło w myśl zasady – i herkules d-_a jak jest ludzi kupa. Dwóch czy trzech panów stoi w dość bliskiej odległości i widząc, że gość już wyrwał się policjantowi nie kwapi się do pomocy, a czyni to dopiero jak jest już zabawa z nożem. No cóż, tak ich pewnie wciągnął ten show, tylko ciekawe czy tak samo dobrze by go wspominali gdyby policjant zmarł od ran. A może to chodzi o szacunek do mundurowych na zapyziałym podkarpaciu?

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas