Artur Kern i Martyna Bugała zwycięzcami przełajowej piątki CITY TRAIL (zdjęcia)

Las Dąbrowa po raz kolejny gościł zawodników startujących w przełajowym cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. 14 grudnia na 5-kilometrowej trasie rywalizowało 264 zawodników, a najszybszym okazał się Artur Kern. Kobiecą rywalizację wygrała Martyna Bugała.

Wynik Artura Kerna to 17:01. Drugie miejsce zajął Dariusz Samarczenko – jego czas to 17:20. Jako trzeci do mety dotarł Piotr Różycki (czas 17:23). W biegach CITY TRAIL Junior wzięło udział blisko 70 młodych sportowców.

– Starty w CITY TRAIL zazwyczaj traktuję jako jednostkę treningową i tak też było dzisiaj. Warunki były bardzo dobre – chłodno, bezwietrznie, podłoże rewelacyjne – idealne do szybkiego biegania. Już na pierwszym kilometrze oderwałem się od kolegów i na całej trasie utrzymywałem bezpieczną przewagę. Przyznaję, że nie chciałem się za bardzo zmęczyć, bo jutro najpewniej wystartuję w biegu ulicznym „Chęć na Pięć”. I to się udało. Czas na śrubowanie wyniku na tej trasie jeszcze przyjdzie. W marcu, kiedy będę po Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów na dystansie 1500 m będę znacznie szybszy i wtedy planuję zaatakować rekord trasy – mówił tuż po biegu halowy rekordzista Polski na 5000 m i zwycięzca dzisiejszej rywalizacji – Artur Kern. – Dla osób biegających amatorsko bieganie powinno być przede wszystkim motywatorem do dbania o zdrowie i samopoczucie. I właśnie na CITY TRAIL bardzo dobrze widać takie osoby – na mecie zawodnicy są zmęczeni, ale szczęśliwi, że pokonali swoje granice.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Martyna Bugała. Jej czas to 19:41. Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Sekuła (19:46), a trzecia była Dominika Łukasiewicz (19:54).

– Startuję w CITY TRAIL drugi rok, ale to moja pierwsza wygrana. Biegłam dzisiaj w trzyosobowej grupie przez całą trasę. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnich metrach i muszę przyznać, że nie spodziewałam się wygranej. To mój najlepszy wynik na tej trasie – podkreśliła na mecie zaledwie 17-letnia zwyciężczyni dzisiejszych zawodów nad Zalewem Zemborzyckim – Martyna Bugała. – Jestem triathlonistką, w tym roku zostałam mistrzynią Polski juniorek. Moją najmocniejszą stroną jest pływanie, ale widomo, że w triathlonie pływaniem się nie wygrywa – kluczowe jest bieganie. I to jest właśnie powód, dla którego niedawno rozpoczęłam współpracę z Arturem Kernem w zakresie treningu biegowego.

Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza Lublinem są to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław). Kolejny bieg CITY TRAIL w Lublinie jest zaplanowany na 11 stycznia, a następne: 1 lutego i 7 marca.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym