Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Aqua Lublin jedną z najlepszych inwestycji komunalnych w Polsce Wschodniej 2016

Kompleks pływacki Aqua Lublin został wybrany jedną z najlepszych inwestycji komunalnych w Polsce Wschodniej w 2016 roku. Zwrócono głównie uwagę na nowoczesność i funkcjonalność obiektu.

Celem konkursu Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej jest wyróżnienie najlepszych inwestycji komunalnych, wskazanie ich skali oraz prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców pięciu województw Polski wschodniej.

– Liczba zgłoszeń oraz zainteresowanie konkursem dowiodły, że rozpędzona Polska wschodnia nie zwalnia ani na chwilę – podkreśla Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu Portalsamorzadowy.pl, który wraz z Grupą PTWP zorganizował plebiscyt.

Z inwestycji zrealizowanych w województwie lubelskim wyróżniono m.in. zespół krytych pływalni Aqua Lublin.

– Aqua Lublin wyróżnia się nie tylko pod względem estetycznym, ale także z racji swojej nowoczesności i funkcjonalności – mówi dr Jacek Czarecki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie, który zarządza obiektem. – Oferujemy mieszkańcom Lublina, naszego regionu i gościom z całego kraju znakomite możliwości do pływania m.in. w basenie olimpijskim, a także rekreacyjnego spędzania czasu w Aquaparku, Saunarium czy FitGym Complex.

– Kompleks jest świetnie oceniany przez najlepszych pływaków w Polsce, którzy gościli w Aqua Lublin m.in. w trakcie Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu. Ambasadorem i regularnym gościem obiektu jest wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy Konrad Czerniak – podkreśla dr Jacek Czarecki. – Ale Aqua Lublin cieszy się także ogromnym zainteresowaniem pływaków-amatorów czy całych rodzin, które każdego dnia licznie odwiedzają nasz kompleks. W niecały rok od otwarcia obiektu odwiedziło go już ponad 350 tysięcy osób.

– Obiekt w Lublinie ma szansę wykształcić w przyszłości pływaków, którzy będą reprezentantami kraju i olimpijczykami –  podkreśliło jury konkursu w uzasadnieniu. – Takie możliwości stwarza bogata infrastruktura – zespół krytych pływalni, złożony z trzech części, oraz trybuna na ponad 2 tys. widzów. Kompleks to także niewątpliwa ozdoba Lublina, ponieważ nawiązuje do kształtu starej hali sportowej z lat siedemdziesiątych XX w., bezpośrednio sąsiadującej z nowo wybudowanym obiektem. Inwestycja kosztowała przeszło 107 mln zł, z czego wkład własny gminy wyniósł 69,6 mln zł. Reszta kwoty pochodziła z dofinansowania Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

2016-09-21 11:49:09
(fot. AL)

5 komentarzy

  1. inwestycje ocenia się pod kątem zwrotu włożonego kapitału, więc jeśli Aqua jest „jedną z najlepszych inwestycji komunalnych w Polsce Wschodniej w 2016 roku” to się pytam, ile otrzymaliśmy z zainwestowanych 107mln w ten obiekt? 🙂 i tyle w temacie…

    • Jak dla każdej inwestycji w sport i rekreację, zwrot następuje w formie niematerialnej – chociażby jako mniejsze koszty leczenia obywateli, którzy dzięki aktywności fizycznej mają lepsze zdrowie…

    • czemu nie napisali czy przez ten rok ta „inwestycja” zarobiła przynajmniej na własne utrzymanie??? A może jest jak z pięknym stadionem na który miasto co rok musi dokładać

Z kraju