Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Apel do świadków wypadku na al. Witosa w Lublinie

Zwracamy się z apelem do świadków zdarzenia, które miało miejsce 2 października 2015 roku na al. Witosa w Lublinie. Jedna osoba została ranna po tym jak auto uderzyło bokiem w słup latarni.

Do zdarzenia doszło 2 października 2015 roku około godziny 7:15 na al. Witosa w Lublinie. Na wysokości centrum handlowego samochód osobowy uderzył w słup latarni. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Kia, jadąc od strony Świdnika, straciła panowanie nad pojazdem, auto zjechało na pas zieleni i z impetem uderzyło w metalowy słup latarni.

Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policja. Kierująca została uwięziona we wraku pojazdu. Strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego ponad 20 minut wycinali elementy auta, by uzyskać dostęp do poszkodowanej. Kobieta w wieku 41 lat została przetransportowana do szpitala.

Jak ustaliliśmy, kobiecie najprawdopodobniej drogę zajechało inne auto. Prosimy świadków tego zdarzenia o kontakt z Policją.

Apel do świadków wypadku na al. Witosa w Lublinie

2015-12-31 10:58:00
(fot. lublin112.pl)

15 komentarzy

 1. 2 października o ile się nie mylę to piłem cały dzień więc nie pomogę…

 2. Szkoda kobiety ale jak każdy mieszkaniec LSW jeździ od Świdnika do Tarasów lewym pasem blokując ruch to ktoś przegiął i się wcisnął na siłę. Nie można poprostu na spokojnie jechać prawym? Mandat za jazdę lewym pasem powinien być częściej wypisywany.

  • Święta racja! To jest nagminne ze jeżdżą i blokują lewy pas. I jeszcze nie zjada jak widzą ze szybciej ktoś chce.jechać. A kobiety fakt – szkoda. Oby szybko wróciła do zdrowia.

  • Jak jest teren zabudowany to lewy pas nie służy do szybkiej jazdy tylko d obrania właściwego kierunku farmerku.

 3. ..bo my z rejestracjami LSW jesteśmy bardzo słabymi kierowcami z prowincji a prawo jazdy mamy za łapówki więc nie wiemy że w Prawie o Ruchu Drogowym jest przepis że lewy pas jest tylko dla kierowcy z LU czyli mieszkańców metropolii Lublin… Chociaż nie wiem dlaczego są do nas pretensje gdyż każdy kto ma na rejestracji LU jest tak świetnymi kierowcami że i górą potrafi przelecieć… a co dopiero prawym pasem…

 4. Ci świetni kierowcy LU tak dobrze znają przepisy że na skrzyżowaniu gdzie mają drogę z pierwszeństwem a ja stop a sygnalizacji świetna nie działa to ustępują mi pierwszeństwa chyba dlatego że mam LSW…a poza miastem kierowcy LU mają tak ograniczone zaufanie do innych kierowców ze głupieja na 1 skrzyżowaniu gdzie nie ma znaków i sygnalizacji świetlnej…jesteście mistrzami jazdy o ile działają światła….Kobiety żal ale coś zdążą się wszystkim

 5. Jak jadę lewym pasem i mam na 70 -80 to po kiego mam zjeżdżać na prawy ? Dla takiego buca co też rżnie lewym z migającym kierunkowskazem ?

  • niech zgadnę LSW ?

  • Bo kultura jazdy tego wymaga a jesli jej nie masz to przepisy ruchu drogowego Cie zobowiazuja. Droga jest publiczna wiec nie blokuj jej innym swoja furmanka.

   • jeżeli jedzie z max dopuszczalna prędkością na danym odcinku lewym pasem, to możesz isc i sie pierdo***ć

    • W Polsce mamy ruch prawostronny. Nawet jeżeli jedziesz z max dopuszczalną prędkością masz jechać prawym pasem.

 6. Znowu Policja się obudziła? Materiał w postaci filmu z kamery został dostarczony. Co prawda nie było bezpośrednio widać całego zdarzenia, ale widać tablice rejestracyjne między innymi jednego ze świadków zdarzenia, który jechał ciężarówką. Na pewno coś widział – ciężko by było sobie teraz przypomnieć po takim czasie.

  • Niestety ale kierowca ciezarowki ma serdecznie w d. zero wspolpracy z policja. Nalezy zyczyc serdecznie takiej osobie aby znalazla sie w sytuacji gdzie ktos cos widzial i mu nie pomoze. Swoim zachowaniem pomaga kryc osobe ktora o maly wlos zabila by kobiete i tyle w temaci. Kryjcie ludzie dalej potencjalnych bandytow a wieczorami opisujcie sytuacje o ktorych nie macie zielonego pojecia. Tyle w temacie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo