Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Allegro” kazało mu zrobić aktualizację danych. Pieniądze z jego konta trafiły do Rumunii

Blisko 7 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Włodawy, który po otrzymaniu maila chciał uniknąć blokady konta na Allegro. Oszustów poszukuje teraz policja.

Oszuści co chwila wymyślają kolejne sposoby, aby zdobyć pieniądze. Tym razem ich ofiarą padł mieszkaniec Włodawy. Mężczyzna przeglądając skrzynkę mailową dostrzegł wiadomość wskazującą, iż pochodzi od administratora Allegro. Było w niej polecenie zaktualizowania danych, co miało pozwolić na uniknięcie blokady konta na tym portalu.

53-latek postąpił zgodnie z wyświetlanymi krokami zmieniając m.in. wskazane mu dane. Kiedy następnego dnia zalogował się na swoje konto bankowe dostrzegł brak środków. Pieniądze zostały wydane na zakupy w Rumunii oraz Grecji. W sumie stracił blisko 7 tysięcy złotych.

Teraz policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania oszustów.

16 komentarzy

  1. .......................,

    Wczoraj, dostałam ten sam mail. Jednak w nic nie klikałam ponieważ wydało mi sie to dziwne. Napisałam do Allegro i wysłałam zrzuty z ekranu aby potwierdzili czy to faktycznie mail od nich. A co mnie zastanowiło? literka R obok nazwy Allegro i dziwny adres mailowy z którego wiadomość została wysłana : kontakturodzenpl. Teraz już wiem że to oszuści.

  2. mieszkałem w kilku krajach UE do dziś, jestem w ciągłym kontakcie z przyjaciółmi z tych krajów ( oczywiście Polacy poliglota ze mnie kiepski ) i daję słowo że takich wałów tam nie ma, nie ma takiej różnorodności w oszustwach. Mają ogromne ilości obcokrajowców przeróżnej maści, wyznań, ciemno na ulicach i tych oszustw nie ma. No więc co ? niewydolność służb, lenistwo, mają odsyp albo odgórnie coś że ma być bałagan, zamieszanie bo większe wały po cichu przechodzą ? Na Ukraińców wszystkiego nie da się zwalić ( często w tych nagranych rozmowach słychać wschodni akcent ) bo tam też ich mają, dużo mniej jak my ale są.

Dodaj komentarz