Alert pogodowy dla regionu. Nadchodzą opady śniegu i silne porywy wiatru

W ciągu kilku najbliższych godzin nad region wejdzie strefa intensywnych opadów śniegu oraz silnego wiatru. Zjawiska pogodowe, ze względu na swoją gwałtowność, mogą być zagrożeniem dla życia i zdrowia.

Dzisiejszej nocy oraz w ciągu jutrzejszego dnia należy się spodziewać w regionie umiarkowanych opadów śniegu, które spowodują przyrost pokrywy śnieżnej od 8 do 15 cm. Tak duże natężenie opadów może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu na drogach regionu. Co najgorsze, dwa najbardziej sprawdzające się modele numeryczne prognozują mocne opady białego puchu w drugiej części nocy, nad ranem i rano, czyli w czasie największego szczytu komunikacyjnego.

Dla województwa lubelskiego wydano pierwszy stopień ostrzeżenia, od wtorku od godziny 20 do środy do godziny 15. W tym okresie prognozowane jest największe natężenie opadów śniegu praz pojawienie się silnych porywów wiatru, nawet do 70 km/h. Miejscami wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Więcej przeczytacie tutaj – kliknij!

2017-01-03 22:16:45
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. pamiętam z dzieciństwa codziennie takie zamiecie.I nikt nas o tym nie powiadamiał.Super było 😉

 2. Ale więcej szło węgla na ogrzewanie

 3. Od kiedy to „największy szczyt komunikacyjny” przypada na drugą część nocy? Bo to, że nad ranem to zrozumiałe. Należy sobie zadać pytanie jak tę noc podzielić, aby wyszła nam jej druga część? W związku z tym w jakich godzinach ma się to dziać…?
  Poza tym rzeczywiście – cóż jest w tym dziwnego, że zimie jest śnieg?? „Zjawiska pogodowe, ze względu na swoją gwałtowność, mogą być zagrożeniem dla życia i zdrowia” – gdzie jest do cholery GWAŁTOWNOŚĆ tych zjawisk pogodowych, które w tym klimacie, o tej porze roku, w tej szerokości i długości geograficznej są NORMĄ!!!???
  Mam wrażenie od dłuższego czasu, że jeżeli temperatura sięgnie w lecie powyżej +30st, w zimie spadnie poniżej -20st to połowę serwisów informacyjnych w tym kraju się tym podnieca. Niedługo powiedzą: „Nadchodzi kataklizm, bo zmienia się pora roku. Może to być zagrożeniem dla Państwa zdrowia, a nawet życia”. Paranoja.

  • Ot filozof sie znalazl….od tego sa takie serwisy i media aby informowac ….
   Jakby nie pisali to tez bys sie przyczepil ze cie nikt nie ostrzegl i nie pierdziel farmazonow ze -20 to taka norma o ktorej nie warto wspomiac.jednym slowem sa ludzie ktorym zawsze bedzie cos przeszkadzac…

 4. serdecznie zapraszamy

  ZAMOŚĆ ROK 1981 PÓŁ METRA ŚNIEGU I – 30 TO BYŁY CZASY A TERAZ. Z BYLE GÓWNA TRAGEDJĘ ROBIĆ

  • dokładnie.Pamiętam jak nie raz nasypało śniegu aż po parapet.Teraz ludzie zrobili się strasznie wygodni.Rozumiem młodych,którzy faktycznie nie znają już prawdziwych zim,ale jak słyszę np dorosłego faceta który marudzi bo mu troche za dużo śniegu spadło to mi słabo.

 5. opady śniegu ?? w zimę ?? jak to..

 6. Ostatnia zima w Lublinie była w 2010r. To co jest teraz to jest popierdółka a nie zima.

  • a zima 2012/13? 18 marca bylo -17 i tak trzymalo pare dni.lod na jeziorach utrzymal sie do polowy kwietnia po czym przyszlo nagle ocieplenie i podtopienia.

   • młody jesteś Ja mam 34 lata i pamiętam zimy -25 czy nawet dochodziło do -30.Takie -17 nie robi na mnie wrazenia.Fakt jest zimno,bo to w końcu zima,nie ????

 7. Zapowiadane są zawieje i zamiecie – czyli prawidłowe zjawiska.
  Gorzej by było jakby zawiało, a nie zamiotło. 🙂

 8. Alarm alarm bedzie snieg w zime szok

 9. I po co te alarmy, mieszkam w Nałęczowie i do 7 nie było żadnego pługa. Znowu służby zaskoczone chociaż wszyscy oprócz nich od kilku dni wiedzieli, że będzie padać. W tym temacie prosi się o dobrą zmianę ale na razie najważniejsze dla wojewody to mścić się na polecenie naczelnika na Żuku.

  • Głupiego, to aż żal czytać. Po pierwsze to są przepisy regulujące kolejność odśnieżania, po drugie, to CBA wystąpiło o uchylenie immunitetu Żukowi, bo złamał prawo. Skoro ratuszowym zależy na utrzymaniu koryta i chronią kombinatora, to zgodnie z procedurami, musiał zareagować wojewoda. Zresztą, było o tym w regionalnej. Napisz móndrołku o co lub za co niby mści się wojewoda. Żuk mu kury wydusił?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online