Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Albertów: Rowerzysta potrącony przez volkswagena trafił do szpitala

W poniedziałek przed południem na drodze krajowej nr 82 doszło do potrącenia rowerzysty. Ranny mężczyzna z licznymi złamaniami trafił do szpitala w Lublinie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 11 na drodze krajowej nr 82 w Albertowie, pomiędzy Cycowem a Łęczną. Kierujący volkswagenem, jadąc w stronę Łęcznej potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Po zderzeniu mężczyzna wraz z jednośladem wpadł do przydrożnego rowu.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Ranny cyklista z licznymi złamaniami, m.im. obu nóg trafił do szpitala w Lublinie.

W rejonie wypadku przez ponad dwie godziny były utrudnienia w ruchu. Łęczyńscy policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

Informację o wypadku i film przesłał nasz Czytelnik Paweł – Dziękujemy!

Albertów: Rowerzysta potrącony przez volkswagena trafił do szpitala


Większy widok mapy2015-03-09 18:16:14
(fot. wideo Czytelnik Paweł)

5 komentarzy

 1. Albertów leży między Puchaczowem, a Cycowem.

  • No i dobrze, niech se leży – dopóki leży to się nie męczy.
   Chociaż myślę, że jednak leży między Cycowem, a Puchaczowem. 🙂
   A rowerzysty szkoda, może w szpitalu go nie ustabilizują ostatecznie.

   • Oooo, jak elegancko redakcja ominęła Puchaczów 😀
    Jednak między Łęczną, a Cycowem lub Puchaczowem, a Cycowem. Krajowa 82 ma przebieg Lublin – Włodawa i zerowy kilometr w Lublinie.

 2. a co tam kierowce obchodzi rowerzysta? Samochód jest większy, więc to rowerzysta powinien uważać, bo bardziej na tym ucierpi, no nie? Ktoś wymyślił co prawda odległość minimum 1 metr i zawarł to w kodeksie, to na tym się kończy, bo zawsze można zeznać, że rowerzysta wjechał pod samochód, a nie samochód w rowerzystę.
  Tak to wygląda w praktyce zazwyczaj niestety… a ludzie giną.

 3. Konkretny masz rację. Człowiek czy to pieszy, czy też rowerzysta, z rozpędzoną maszyną nie ma szans. I co Mu po pierwszeństwie, gdy straci zdrowie, a nawet życie. A tak z innej beczki zastanawiam się po co wydawać pieniądze na ścieżki rowerowe, jak cykliści wolą nawet najbardziej ruchliwe ulice. W dniu dzisiejszym, na ulicy Nadbystrzyckiej mijałam dwóch cyklistów, a na ścieżce nie widziałam żadnego. Takie sytuacje są bardzo częste. Dlatego lepiej inwestować w poszerzenie poboczy.