Alarmy bombowe w Lublinie i regionie

Po raz kolejny lubelskie instytucje otrzymały maila z informacją o podłożonych ładunkach wybuchowych. Policjanci sprawdzają zgłoszenia.

W środę przed południem ogłoszono alarm bombowy w Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie, po tym jak przyszła informacja mailowa o podłożonym ładunku wybuchowym. W budynku przeprowadzono ewakuację pracowników. Służby sprawdzają pomieszczenia czy nie ma w nich podejrzanych przedmiotów. Na miejscu pracują policjanci i straż pożarna.

Podobne informacje na skrzynki mailowe przyszły w regionie do Urzędu Skarbowego w Biłgoraju, na przejście graniczne w Hrebennem, Urzędu Skarbowego i Sądu Rejonowego w Kraśniku oraz do Izby Obrachunkowej w Chełmie. Podobny mail został wysłany również do Sądu Rejonowego w Świdniku, Urzędu Skarbowego i Sądu w Rykach.

27 maja po podobnej informacji, która przyszła droga mailową w Warszawie ewakuowano m.in. budynek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Giełdę Papierów Wartościowych oraz redakcje ogólnopolskich mediów. Przeszukiwano też stacje metra jak również wiele obiektów w Krakowie, Katowicach czy Olsztynie. W Lublinie sprawdzano m.in. budynek Telewizji Polskiej oraz Galerię Olimp. W żadnym z budynków nie natrafiono na materiały wybuchowe.

2016-06-08 12:57:44
(fot. nadesłane Michał)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. ci na dolnym zdjeciu w taki upal w zimowych czapkach?

 2. Mam nadzieję, że złapią tego debila o wątpliwym poczuciu humoru i że zapłaci z nawiązką za całą akcję.

 3. Nie zimno im w tych kurtkach.?

 4. Oby to nie były fałszywe zgłoszenia dokonywane przez prawdziwych terrorystów. Przed prawdziwymi atakami mogą w ten sposób sprawdzać działanie służb. Serie fałszywych alarmów w zachodniej Europie, często poprzedzały prawdziwe ataki terrorystyczne.

 5. Urzędy Gmin w Powiecie Lubelskim też już dostały taką informację i też czekamy na odpowiednie służby

 6. Te wszystkie fałszywe alarmy i te pseudo bomby to dzieło PiSu , chodzi o to żeby pokazać Polakom że istnieje realne zagrożenie w celu przepchania tej ustawy antyterrorystycznej , ale jak widzę ciemnoty u nas nie brak i ludzie łykają tą cała PiSowską propagandę.

  • odezwał się człowiek KOD-u 😀

   • Widać przygłupie po twoim ograniczonym toku rozumowania że jesteś z PiSu , dla was jeśli płynie jakaś krytyka w kierunku partii rządzącej to musi być z KODu. Macie całkiem podobny sposób działania jak w Rosji 😉

    • Maila od Kijowskiego dostałeś, że to robota rządu? To jego bajka, no chyba, że i twoja. Podpaska jeszcze nie bredziła więc do nowoczesnych inaczej raczej nie pasujesz. Ani chybił platformers.

  • A może odsunięcie po ośmioletniej kadencji od koryta , rzuciło się komuś na łeb , i próbuje coś ugrać , nie wziąłeś tego pod uwagę

   • Przypomnij sobie lepiej jaka partia słynie z różnych prowokacji ,wrabiania,pomówień,zagłuszania pielęgniarek,nakazywania swoim członkom z kim mogą rozmawiać i kazać im się uczyć na pamięć co maja mówić;) a do tego wielkiej propagandy (w stylu Rosyjskim ) w mediach – PiS . Więc łatwo można się domyśleć że to oni wpadli ta pomysł z fałszywymi alarmami i pseudo bombami.

 7. A hgw jak to jest naprawde masz informacje wyssane z palca i tyle…

 8. Antoni na pewno nas obroni .

 9. Módlmy sie do Antoniego.

 10. Urząd Gminy Niemce również alarm bombowy…
  Godz. koło 14

 11. to już sie robi nudne…

 12. Sanus Lublin też była ewakuacja dziś po telefonie o bombie – masakra

 13. Urząd Gminy w Wólce również dostal dzisiaj anonim

 14. Nie wyszło z Brukselą to siedli na ogonie i wymyślili jak wq..ć ludzi i zwalić winę na DEMOKRATYCZNIE wybrany rząd. W urzędach siedzą w większości platwormersi lub peselowcy więc swoim mózgi piorą. Jak widać GW i TVN straciły na skuteczności odmóżdżania w domach to przenieśli zastraszanie na ulicę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1503zł 0.38%
  • GBP 5.0538zł -0.01%
  • EUR 4.5234zł -0.29%
  • CHF 4.2688zł -0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport