Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Alarmy bombowe w Lublinie i regionie

Po raz kolejny lubelskie instytucje otrzymały maila z informacją o podłożonych ładunkach wybuchowych. Policjanci sprawdzają zgłoszenia.

W środę przed południem ogłoszono alarm bombowy w Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie, po tym jak przyszła informacja mailowa o podłożonym ładunku wybuchowym. W budynku przeprowadzono ewakuację pracowników. Służby sprawdzają pomieszczenia czy nie ma w nich podejrzanych przedmiotów. Na miejscu pracują policjanci i straż pożarna.

Podobne informacje na skrzynki mailowe przyszły w regionie do Urzędu Skarbowego w Biłgoraju, na przejście graniczne w Hrebennem, Urzędu Skarbowego i Sądu Rejonowego w Kraśniku oraz do Izby Obrachunkowej w Chełmie. Podobny mail został wysłany również do Sądu Rejonowego w Świdniku, Urzędu Skarbowego i Sądu w Rykach.

27 maja po podobnej informacji, która przyszła droga mailową w Warszawie ewakuowano m.in. budynek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Giełdę Papierów Wartościowych oraz redakcje ogólnopolskich mediów. Przeszukiwano też stacje metra jak również wiele obiektów w Krakowie, Katowicach czy Olsztynie. W Lublinie sprawdzano m.in. budynek Telewizji Polskiej oraz Galerię Olimp. W żadnym z budynków nie natrafiono na materiały wybuchowe.

2016-06-08 12:57:44
(fot. nadesłane Michał)

20 komentarzy

  1. to już sie robi nudne…

  2. Sanus Lublin też była ewakuacja dziś po telefonie o bombie – masakra

  3. Urząd Gminy w Wólce również dostal dzisiaj anonim

  4. Nie wyszło z Brukselą to siedli na ogonie i wymyślili jak wq..ć ludzi i zwalić winę na DEMOKRATYCZNIE wybrany rząd. W urzędach siedzą w większości platwormersi lub peselowcy więc swoim mózgi piorą. Jak widać GW i TVN straciły na skuteczności odmóżdżania w domach to przenieśli zastraszanie na ulicę.

Wiadomości z info112