Alarm bombowy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Trwa ewakuacja (zdjęcia)

Trwa ewakuacja osób z budynków Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Do uczelni dotarła informacja o podłożonej bombie. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

W środę po godzinie 12 przed budynek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przyjechali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Po chwili zajęcia zostały przerwane i rozpoczęła się ewakuacja.

Budynek musieli opuścić studenci oraz pracownicy uczelni. Jak nas poinformowano, powodem jest alarm bombowy. Wpłynęła bowiem informacja, że w środku miał zostać podłożony ładunek wybuchowy.

Na miejscu pracują policjanci, którzy przeszukują budynek. Trwa też ustalanie, kto poinformował o rzekomej bombie.

Jak nas poinformowali studenci dzisiejsze zajęcia zostały odwołane.

Trwa ewakuacja ze wszystkich budynków KUL.

(fot. nadesłane Michał, Tomasz, Red)

Zobacz również

32 komentarze

  1. Już niedługo spora kometa pierdyknie w Ziemię :-\

  2. I co ? nie bylo żadnej bomby ? …o jej… służby pewnie zawiedzione ,ale to że tak będzie to każdy wie ,tylko nie „służby ” ,bo oni „muszą sprawdzić i zareagować ” ….kiedy wreszcie oni zmądrzeją i zaczną ignorować takie durne żarty ? …w tym kraju nie ma i nie będzie żadnych zamachów bombowych a jak będą to na pewn nikt o tym wczesniej nie będzie służb informował …wszystkie alarmy póki co w tym kraju są fałszywe i tak pozostanie pzrez dłuuugi czas .Ktoś w końcu powinien to zrozumieć i nie robić zamieszania i takich „akcji ” bo jakiś idiota robi sobie głupie żarty .Już raz służby zrobiły „zamachowca ” z fotografa …smiech na sali i żenada

    • Ignorować?? Na razie są to żarty, jednak nie wiadomo co przyniesie przyszłość i czy kolejna taka sytuacja nie będzie już żartem tylko na prawdę coś się stanie. Jeśli ktoś nie ma rozumu i robi sobie jaja to inna sprawa. Służby mają obowiązek przyjąć zgłoszenie i to sprawdzić.

  3. nie wiem czy sobie zdajecie sprawę ale ta akcja poszła w miliony… począwszy od pepsy… 3 czy 4 wozy racławickie, ze 3 na kraśnickie ze 3 na majdanku… do tego na „wyrównanie strat” osp okoliczne na uzupełnienie pepsy na garnizon razem 12 wozów z okolicznych jednostek… to tylko straż pożarna – nie liczę PR po załodze min na każdy obiekt plus szpitale dla ewentualnego kaboom w stanie gotowości z RCK włącznie… a do tego niezliczona ilość niebieskich do zabezpieczenia budynków , poszukiwania hektarów w budynkach korki na mieście…. na jego miejscu od razu bym….. bo nie życzę sobie taką mędę utrzymywać pod celą… a wypłacić to się nie wypłaci

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021