Alarm bombowy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Trwa ewakuacja (zdjęcia)

Trwa ewakuacja osób z budynków Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Do uczelni dotarła informacja o podłożonej bombie. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

W środę po godzinie 12 przed budynek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przyjechali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Po chwili zajęcia zostały przerwane i rozpoczęła się ewakuacja.

Budynek musieli opuścić studenci oraz pracownicy uczelni. Jak nas poinformowano, powodem jest alarm bombowy. Wpłynęła bowiem informacja, że w środku miał zostać podłożony ładunek wybuchowy.

Na miejscu pracują policjanci, którzy przeszukują budynek. Trwa też ustalanie, kto poinformował o rzekomej bombie.

Jak nas poinformowali studenci dzisiejsze zajęcia zostały odwołane.

Trwa ewakuacja ze wszystkich budynków KUL.

(fot. nadesłane Michał, Tomasz, Red)

Zobacz również

32 komentarze

 1. Oby to była fałszywka a żartowniś ukarany.

  • Sesja się zaczęła.
   Mógł chociaż powiedzieć jaki wydział, to by w połowie miasta nie musieli ewakuacji przeprowadzać. Choć z drugiej strony dobrze – coraz częściej takich „żartownisiów” łapią, a nowe przepisy pozwalają na obciążenie ich kosztami całej akcji.

   • Mości @Kubo…

    W kontekście wydarzeń ostatnich dni i tego, skąd wywodzą się niektóre „pistoleciki” obecnej władzy… nieśmiesznie to wygląda…

    • @mario secundo, skoro mowa o zabiciu prezydenta i tym wielkim lamencie ze strony lewej strony chciałbym spytać czy gdy została zabita ciężarna Polka trzy lata temu w Niemczech przez islamskiego bandytę to też płakaliście? Nie, bo to tylko zwykła Polka. Co z tego, że było to podwójne morderstwo bo wraz z kobietą zginęło nienarodzone dziecko. Jak widać są równi i równiejsi. I te apele o zaprzestanie hejtu, nienawiści itp.. Szkoda, że to działa w jedną stronę. Ty nie możesz niczego złego powiedzieć o muzułmanach, islamie bo możesz zostać ukarani podczas gdy oni otwarcie mówią o nas „niewierne psy”, „mordować innowierców” to nie jest już mowa nienawiści? Hahaha, cyrk na kołach w Europie pierwszej prędkości.

     • @Erwin… Zapomniałeś o podobnym morderstwie w Berlinie przed rokiem w kwietniu i o zabójstwie z lipca młodej Polki, gdzie katem był młody Turek urodzony w Niemczech…

      Chu***wo się przygotowałeś do debaty.

      I co to ma do rzeczy? Tyle, że Twój skrzywiony światopogląd dostaje zapaści kulturowej, kiedy Obcy zabija Swojego. Jesteście Wy i oni, czyli cała reszta. Ze mną włącznie. Nie piszę się do Was, bo nam nie po drodze. Nie cierpię fałszu, obłudy i koniunkturalizmu. A tego aż nadto w ostatnim czasie…

      Chcesz upiec swoją pieczeń na ogniu nienawiści? Myślę, że nie uda Ci się… Ludzie z aktualnej zmiany czują, że ten kij (drąg raczej) ma dwa końce, i co poniektórzy bardziej kumaci będą woleli dmuchać na zimne. Zamordowano człowieka z zimną krwią. I wiele wskazuje na to, że oszołom, który to zrobił, uległ wpływom mediów – a te cytowały różnej maści polityków… Nie on pierwszy, a obawiam się że nie ostatni ma problemy z odnalezieniem się w rzeczywistości.

      I jeszcze jedno… W Polsce umiera wiele kobiet, maltretowanych przez swoich mężów w zamkniętym kręgu rodzinnego piekła. A nasze opiekuńcze państwo produkuje bubel pod nazwą „Rządowy projekt zmiany ustawy o przemocy w rodzinie” w którym jednorazowe pobicie nie zostałoby określane przemocą domową, a „Niebieska Karta” byłaby zakładana tylko za zgodą ofiary… Wycofany, póki co, przez Morawieckiego. Zgroza.

      Czy to znaczy, że zaszlachtowanie puszczalskiej Grażyny przez pijanicę Janusza w Polsce ma mieć niższą rangę podłości niż młodą, bogu ducha winną Patrycję przez islamistę Ahmeda? Morderstwo to morderstwo, dla mnie narodowość nie ma znaczenia. Znaczenie mają pobudki, którymi kierował się morderca. Tylko i wyłącznie dla sądu. Do określenia wysokości kary.

   • Sesja na KUL-u zaczyna się 28 stycznia.

   • Niedawno pisaliście że rejestracja prepaidów to zamach na wolność, koństytucję (od Romana), ograniczenie (też od Romana) i dyktaturę kobiet. Łot?

 2. To jest fałszywka a żartowniś będzie ukarany. Jednak przymus rejestracji prepaidów nie jest taki zły. Budek telefonicznych nie ma na ulicach, tylko w budynkach użyteczności publicznej które na ogól są monitorowane, także to tylko kwestia czasu.

  • Konkurencja napisała, że to mail był. Chwilę im zajmie uzyskanie adresów IP od administratorów.

  • Akurat przysłał mejlem do rektora.

   Nasi władcy w czerni gotowi zaraz przesłać do sejmu przymus rejestracji nazwiskiem skrzynek mejlowych i innych kont komunikatorów.

 3. Otworzono Puszkę Pandory… Jest gorzej niż po wydarzeniach w październiku 2010…

 4. Ludzi już naprawdę posrało

 5. Na początek sprawdziłbym grono studentów, którzy mieli mieć dziś jakiś egzamin/kolokwium itp.

  • Tak jest!
   Na rozkaz Kapitanie Oczywisty!

   • Mam nadzieję, że pomogłem 🙂
    (chociaż nie sądzę, żeby policja zabierała się do tego w ten sposób – musieliby sprawdzić x osób, a po logach z połączeń raczej szybciej dojdą do żartownisia – także nie do końca taki Captain Obvious)

 6. Maryja (nie zawsze dziewica)

  Trochę ruchu przyda się i studentom (tkom) i uczelnianej generalicji

 7. Zwrot „wszystkich budynków” w tym przypadku oznacza WSZYSTKIE budynki – nawet oddział w Stalowej Woli został ewakuowany.

 8. Ostatnio odkryłem w sobie dar jasnowidzenia 25-krotnie silniejszy od Jackowskiego i wróża Macieja. Alarm jest fałszywy – widzę to wyraźnie w aberracjach fluidalnych.

  • A ten… znów placki kartoflane zamiast na rzepakowym, to na konopnym oleju smażył…

  • no no jak ten z filmiku „Woda, Ziemia, Halucynacja, Hemoglobina, Mistyfikacja, Taka sytuacja…” tylko pogratulować

  • W takim razie wujku Kleofasie, powiedz mi kto dziś strzeli gole w 90+ jakie drużyny ja obstawie te wszystkie te mecze w okolicach 89 minuty i będę miał 3 miesięczne wypłaty w 1 dzień 😀

 9. Zamachowiec nie informowałby o bombie. A żartownisia niech wyżyłują za akcję do ostatniego grosza.

  • Uwierz mi że to właśnie ten co podkłada to informuje- w Paderewskim L.O. kiedyś była taka akcja- 2 kolegów zadzwoniło i powiedziało ze jest bomba- bomby nie było oczywiście-taki sobie chłopcy żart zrobili. W tym samym dniu ich namierzyli i się wszystko wyjaśniło. 😉

 10. W XXI wieku odnalezienie osoby wysylajacej takiego maila zalezy od wiedzy oraz inteligencji obu stron. Jest mozliwe anonimowe wyslanie wiadomoscibbez mozliwosci namierzenia sprawcy, ale wymaga to wiedzy i umiejetnosci. Zaleznie od mozliwosci kadrowych kilku sluzb mundurowych, ktore juz sie tym zajmuja bedzie zalezal wynik zmierzenia sie obu stron. Szczegolow nie podaje aby nikomu nie ulatwiac tego typu karygodnych dzialan.

 11. Już niedługo spora kometa pierdyknie w Ziemię :-\

 12. I co ? nie bylo żadnej bomby ? …o jej… służby pewnie zawiedzione ,ale to że tak będzie to każdy wie ,tylko nie „służby ” ,bo oni „muszą sprawdzić i zareagować ” ….kiedy wreszcie oni zmądrzeją i zaczną ignorować takie durne żarty ? …w tym kraju nie ma i nie będzie żadnych zamachów bombowych a jak będą to na pewn nikt o tym wczesniej nie będzie służb informował …wszystkie alarmy póki co w tym kraju są fałszywe i tak pozostanie pzrez dłuuugi czas .Ktoś w końcu powinien to zrozumieć i nie robić zamieszania i takich „akcji ” bo jakiś idiota robi sobie głupie żarty .Już raz służby zrobiły „zamachowca ” z fotografa …smiech na sali i żenada

  • Ignorować?? Na razie są to żarty, jednak nie wiadomo co przyniesie przyszłość i czy kolejna taka sytuacja nie będzie już żartem tylko na prawdę coś się stanie. Jeśli ktoś nie ma rozumu i robi sobie jaja to inna sprawa. Służby mają obowiązek przyjąć zgłoszenie i to sprawdzić.

 13. nie wiem czy sobie zdajecie sprawę ale ta akcja poszła w miliony… począwszy od pepsy… 3 czy 4 wozy racławickie, ze 3 na kraśnickie ze 3 na majdanku… do tego na „wyrównanie strat” osp okoliczne na uzupełnienie pepsy na garnizon razem 12 wozów z okolicznych jednostek… to tylko straż pożarna – nie liczę PR po załodze min na każdy obiekt plus szpitale dla ewentualnego kaboom w stanie gotowości z RCK włącznie… a do tego niezliczona ilość niebieskich do zabezpieczenia budynków , poszukiwania hektarów w budynkach korki na mieście…. na jego miejscu od razu bym….. bo nie życzę sobie taką mędę utrzymywać pod celą… a wypłacić to się nie wypłaci

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach