Alarm bombowy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Trwa ewakuacja (zdjęcia)

Trwa ewakuacja osób z budynków Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Do uczelni dotarła informacja o podłożonej bombie. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

W środę po godzinie 12 przed budynek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przyjechali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Po chwili zajęcia zostały przerwane i rozpoczęła się ewakuacja.

Budynek musieli opuścić studenci oraz pracownicy uczelni. Jak nas poinformowano, powodem jest alarm bombowy. Wpłynęła bowiem informacja, że w środku miał zostać podłożony ładunek wybuchowy.

Na miejscu pracują policjanci, którzy przeszukują budynek. Trwa też ustalanie, kto poinformował o rzekomej bombie.

Jak nas poinformowali studenci dzisiejsze zajęcia zostały odwołane.

Trwa ewakuacja ze wszystkich budynków KUL.

(fot. nadesłane Michał, Tomasz, Red)

32 komentarze

 1. Już niedługo spora kometa pierdyknie w Ziemię :-\

 2. I co ? nie bylo żadnej bomby ? …o jej… służby pewnie zawiedzione ,ale to że tak będzie to każdy wie ,tylko nie „służby ” ,bo oni „muszą sprawdzić i zareagować ” ….kiedy wreszcie oni zmądrzeją i zaczną ignorować takie durne żarty ? …w tym kraju nie ma i nie będzie żadnych zamachów bombowych a jak będą to na pewn nikt o tym wczesniej nie będzie służb informował …wszystkie alarmy póki co w tym kraju są fałszywe i tak pozostanie pzrez dłuuugi czas .Ktoś w końcu powinien to zrozumieć i nie robić zamieszania i takich „akcji ” bo jakiś idiota robi sobie głupie żarty .Już raz służby zrobiły „zamachowca ” z fotografa …smiech na sali i żenada

  • Ignorować?? Na razie są to żarty, jednak nie wiadomo co przyniesie przyszłość i czy kolejna taka sytuacja nie będzie już żartem tylko na prawdę coś się stanie. Jeśli ktoś nie ma rozumu i robi sobie jaja to inna sprawa. Służby mają obowiązek przyjąć zgłoszenie i to sprawdzić.

 3. nie wiem czy sobie zdajecie sprawę ale ta akcja poszła w miliony… począwszy od pepsy… 3 czy 4 wozy racławickie, ze 3 na kraśnickie ze 3 na majdanku… do tego na „wyrównanie strat” osp okoliczne na uzupełnienie pepsy na garnizon razem 12 wozów z okolicznych jednostek… to tylko straż pożarna – nie liczę PR po załodze min na każdy obiekt plus szpitale dla ewentualnego kaboom w stanie gotowości z RCK włącznie… a do tego niezliczona ilość niebieskich do zabezpieczenia budynków , poszukiwania hektarów w budynkach korki na mieście…. na jego miejscu od razu bym….. bo nie życzę sobie taką mędę utrzymywać pod celą… a wypłacić to się nie wypłaci

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS