Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Witosa: Przejście gdzie giną ludzie zostało lepiej oznakowane

Duże zielone znaki informujące o przejściu dla pieszych a także pulsujące pomarańczowe światła gdy pieszy jest już na przejściu – tak od dzisiaj wygląda niebezpieczne przejście na al. Witosa w Lublinie. To reakcja na ostatni wypadek, gdzie zginął w tym miejscu 17-latek.

Apele mieszkańców lubelskiej dzielnicy Bronowice a także osób pracujących w rejonie al. Witosa zostały częściowo wysłuchane. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Rolna Osada, gdzie często dochodzi do wypadków. Przejście to jest bardzo uczęszczane a dwupasmowa trasa, gdzie mało który kierowca jedzie przepisowe 70 km/h sprawia, że korzystanie z niego nie jest bezpieczne dla pieszych. Mieszkańcy chcieli w tym miejscu sygnalizacji świetlnej, jednak koszt jej wybudowania wynosi ok. 200 tys. zł a na to w tym roku miasto nie ma pieniędzy. Dlatego wybrano inne, zdecydowanie tańsze rozwiązanie.

Przed przejściem ustawione zostały po dwie duże tablice ostrzegające kierowców iż zbliżają się do przejścia dla pieszych. Co więcej, nad znakiem oraz poniżej jego, zamontowane zostały pulsujące światła. Jednak uruchamiają się one tylko wtedy, gdy w rejonie zebry pojawi się osoba piesza. Ma to informować kierowców, że aktualnie na przejściu ktoś się znajduje. Wszystko to zasilane jest ogniwami słonecznymi.

Osoby korzystające z przejścia są zadowolone z tego rozwiązania, choć jak przyznają, nie widać żeby dodatkowe oznakowanie robiło na kierowcach jakieś wrażenie. –Jak pędzili tak i dalej pędzą, lecz choć trochę można się poczuć bezpiecznej – tłumaczyła nam pani Maria Wróbel, która jak dodaje, korzysta z tego przejścia dwa razy dziennie, rano i po południu. Koszt całej instalacji wyniósł 10 proc. wartości sygnalizacji świetlnej, czyli 20 tysięcy złotych.

Al. Witosa: Przejście gdzie giną ludzie zostało lepiej oznakowane
Al. Witosa: Przejście gdzie giną ludzie zostało lepiej oznakowane

(fot., wideo – lublin112)
2015-02-23 20:32:07

31 komentarzy

  1. na takiej trasie Witosa nie powinno byc takich przejsc bez swiatel za to powinien ktos beknac mysle gdyby nie bylo tego oznakowanego miejsca przejscia przez jezdnie to ludzie by szli na kladke albo zapiepszali ile sil przez ulice na druga strone i wtedy by uwazali a tak wchodza na przejscie i wylaczaja myslenie bo na przejsciu maja przywilej nic blednego o czym przekonalo sie ok.3 osoby s.p. +

Wiadomości z info112