Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Warszawska: Zderzenie rejsowego busa z osobówką. Dwie osoby ranne

W czwartek wieczorem naprzeciwko skansenu samochód osobowy zderzył się z busem. Wypadek wydarzył się podczas zmiany pasa ruchu.

Do wypadku doszło w czwartek przed godziną 20 na al. Warszawskiej w Lublinie. Rejsowy bus pasażerski relacji Dęblin – Lublin, jadąc w kierunku centrum, zderzył się z osobowym fordem.

Do zdarzenia doszło w momencie kiedy kierowca forda na wysokości cerkwi zmienił nagle pas ruchu z lewego na prawy, wprost przed jadącego nim busa. Kierujący busem, żeby nie najechać na tył forda skręcił w lewą stronę, jednak większy pojazd bokiem uderzył w tył osobówki.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym zostały przetransportowane do szpitala. Pasażerowie ani kierowca busa nie doznali poważniejszych obrażeń.

Na miejscu funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Zablokowany jest pas jedni w kierunku al. Racławickich.

(fot. lublin112)
2015-03-12 21:01:59

5 komentarzy

  1. Tradycyjny manewr – użytkownicy osobówek są pewni, że to co za nimi, zatrzymuje się w miejscu. Zero wyobraźni kierowcy osobówki. To miejsce słynie z takich posunięć. Pędzi, na poprzednich światłach szybciej – a potem nagle trzeba zmienić pas, bo przecież MUSI skręcić w lewo.

  2. znowu BP Tur…

  3. Tam często się tak zdarza ,niektóre patałachy pierwszy raz jada tą drogą i motają sie skacząc z pasa na pas w głębokim poważaniu mając to co za nimi i swoje lusterka .

  4. Jaka rejestracja forda