Al. Solidarności: Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu. Jedna osoba trafiła do szpitala

W piątek wieczorem na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Dolna 3 Maja doszło do zderzenia dwóch aut. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 22 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Dolna 3 Maja. Kierujący toyotą jadąc al. Solidarności w kierunku Zamościa zderzył się z audi, poruszającym się od strony ul. Prusa w kierunku centrum. Po zderzeniu toyota zatrzymała się na słupie latarni, na wysepce pomiędzy sygnalizatorami.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Jedna osoba trafiła do szpitala. W rejonie wypadku były spore utrudnienia w ruchu. Nieprzejezdne były dwa pasy w kierunku Zamościa.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Wstępnie ustalono, że jeden z kierujących zignorował sygnalizację świetlną. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.


Większy widok mapy2015-04-11 09:53:51
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Cały ten crash test najlepiej zniósł, Bogu ducha winny słup.
  Brawo – takich słupów nam potrzeba!

 2. Tam powinny stanąć barierki chroniące pieszych czekających przed przejściem. Sygnalizacja świetlna daje złudne poczucie bezpieczeństwa, a to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście. Wypadków może niewiele, ale skuteczność eliminacji pieszych z grona żywych – wręcz stuprocentowa. W dzień powszedni zdarza się, że na wysepkach jest nawet kilkanaście osób.

 3. tam jest zła synchronizacja i tyle w temacie…kto jeździ to wie.

 4. Synchronizacja jest normalna, tylko trzeba przestrzegać sygnalizacji świetlnej. a jak ktoś myśli że zdąży to widać efekty takiego myślenia, a raczej brak.

 5. Dokładnie tak. Ale specjaliści z inżynierii ruchu drogowego z pewnością są mądrzejsi i na wszystko mają usprawiedliwienie. Wielokrotnie ruszając NA ZIELONYM musiałem ostro hamować, bo ktoś zjeżdżał ze skrzyżowania, albo co gorsza dopiero na nie wjeżdżał.

 6. Sygnalizacja jest do DUPY. Niech sie w koncu zajmie tym wydzial ruchu drogowego. Wrzucili pewnie automat zmiany swiatel jak na normalnym skrzyzowaniu 1 pas na drodze vs. poprzecznie drugi pas.
  a na tym skrzyżowaniu jest 5 pasow na solidarnosci, wez tu zdjedz normalnie przez 10 pasow w poprzek,
  .
  BEZ SZANS, czy policja tego nei potrafi zrozumiec !!!
  nie chodzi o godziny normalnego szczytu, TYLKO wlasnie o zmiane swiatel po godzinach SZCZYTU!!!. SYGNALIZACJA zmienia sie tam inaczej i krócej.
  .
  jako kierowca jestem rozzalony że mamy takich inżynierów i policje , która nie może wyegzekwowac zmian światel na tym skrzyżowaniu,
  JESTEM świadkiem jak policjant po wypadku ( co prawda nie tym, bo jest ich kilka w ciagu tygodnia) że sygnalizacji tutaj jest do DUPY,.. i co , dalej to samo … bez zmian
  .
  .
  .
  BEZ SENSU nie rozumeim tego

 7. Problem w tym miejscu jest taki, że przy zjeździe ze skrzyżowania nie ma sygnalizacji.

 8. Ten mądry co zrobił układ sygnalizacji powinien się w ten pusty baniak pier…….. tam jeszcze nie jedna stłuczka oby nie wypadek będzie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach