Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne ulice w Lublinie dostają nową nawierzchnię. Zniknęły dziury na Grabskiego

Przez cztery ostatnie dni trwało układanie nowej nawierzchni na ulicy Grabskiego w Lublinie. To nie jedyna ulica, gdzie znikną dziury i koleiny.

Dzisiaj w nocy zakończyło się układanie nowej nawierzchni na ulicy Grabskiego w Lublinie. Drogowcy pracując głównie wieczorami i w nocy w przeciągu trzech dni wykonali wymiany zniszczonej przez lata nawierzchni. Stary asfalt został zfrezowany a na jego miejsce w przeciągu dwóch nocy położono całkowicie nową nawierzchnię. Prace wykonywane na odcinku od ul. Droga Męczenników Majdanka do ul. Zimowej są już praktycznie na ukończeniu. Robotnikom pozostało jeszcze wykonać połączenia z przyległymi ulicami oraz namalować oznakowanie poziome.

Podobne prace trwają także na ulicy Mełgiewskiej w na odcinku od estakady przy młynie Krauzego do dojazdu do skrzyżowania z al. Andersa. W tym miejscu również wymieniana jest na nową pełna kolein nawierzchnia. Ze względu na duży ruch pojazdów w tym miejscu kierowcy mogą napotkać utrudnienia z przejazdem a co się z tym wiąże, tworzą się korki.

W piątek rozpoczęto prace przy wymianie nawierzchni na ul. Kleeberga. Ponieważ drogowcy będą na czas prac zamykać dla ruchu poszczególne odcinki jezdni, warto zwracać uwagę na oznakowanie. Pierwszy etap prac obejmuje odcinek od wjazdu w ul. Kleeberga od strony al. Andersa do przejścia dla pieszych. Potem drogowcy przeniosą się dalej, od przedszkola do łuku jezdni przy bloku Kleeberga 8. Także od soboty zamknięty będzie zjazd z al. Smorawińskiego w al. Solidarności w kierunku Warszawy. Tam również trwa wymiana nawierzchni.

(fot. lublin112)
2014-11-14 19:45:25

12 komentarzy

 1. Mitochondrium Endoplazmatyczne

  Szkoda, że Kalinowszczyzny nie zrobią.. Tam nawierzchnia jest agonalna.

 2. Obserwator z Lublina

  To po jakiego chu… kilka tygodni wcześniej malowano na Grabskiego pasy dla rowerów, skoro teraz zdarli asfalt i kto za to malowanie zapłacił?

  • Przecież nas stać. Dlaczego się czepiasz?

  • Jak to kto TY i wszyscy z Lublina ale nie Pan Prezydent Żuk …. bo on nie mieszka w Lublinie tylko w Świdniku i tam płaci niższe podatki strzyże tylko tych frajerów z Lublina podobno w tym roku znowu podatki w górę ale widać to się w Lublinie podoba hehehehe

 3. Skoro była planowana wymiana nawierzchni to po co było 2 miesiące temu na nowo malować pasy i ścieżki dla rowerów!?! Przecież to też kosztuje… NIEGOSPODARNOŚĆ… a podobnych przypadków w Lublinie jest znacznie więcej… Wymieniana jest najpierw nawierzchnia na jezdni a rok później remontuje się kanalizację na tym samym odcinku ponownie niszcząc nową nawierzchnię…
  PS: W każdym razie ktoś pieniążki weźmie 2 razy… ktoś będzie zadowolony…

 4. malują ścieżki gdzie się da, nawet bez ciągu logicznego, absurdalne odcinki, aleee w dokumentach wykażą, że zrobili kilometry ścieżek i miliony w kieszeni, takie samo mornotrastwo jest z chodnikami, rozbierane co rok, wykopy, poprawy i zaprzyjaźniona brygada kogoś na stołku ma robotę na lata, są jeszcze gorsze sytuację na marnowanie publicznych pieniędzy, szkoda gadać, koszty nawet 3 razy droższe za to samo co wg oficjalnego cennika powinno kosztować

 5. Przydało by sie wymienic nawierzchnie na wlocie do lublina od warszawy (chyba kazdy kto tamtedy jechal przyzna ze droga w jest w fatalnym stanie) , i na solidarnosci (szczegolnie odcinek od krzyzowki z lubartowska do ronda przy nowo budowanej galerii zamek). Tymbardziej ze na solidarnosci troszke zmniejszyl sie ruch bo wiekszosc tranzytu teraz na obwodnice wskakuje wiec jakby sie spieli to 3 – 4 noce i nowy asfalt położą. Nie sadze zeby moj komentarz przeczytał jakikolwiek radny no ale jesli jednak znajdzie sie ktos taki to apeluje – zajmijcie sie tym.

 6. Co do malowania pasów dla rowerów to o pomstę do nieba woła ul. Zamojska. Co tam się dzieje…

 7. A ja mam inne pytania. Odcinek Grabskiego na którym położono nawierzchnię ma ok. 200 m. Czy nie można było zamknąć jednego dnia odcinek od DMM do Pogodnej i przez dzień i do godz. 24.00 wykonać całość, a potem zamknąć drugi odcinek do Zimowej i zrobić wszystko od razu?
  Jak długo będziemy podskakiwać wjeżdżając na skrzyżowanie Grabskiego-Pogodna i przechodząc po pasach? Czyżby ten stan miał trwać do wiosny?
  Kiedy będzie identyczny remont Pogodnej? Przecież ta ulica to TRAGEDIA, szczególnie od skrzyżowania do L. Herz. Za wykonanie ścieżek rowerowych przed remontem to ktoś powinien odpowiedzieć FINANSOWO.

Z kraju