Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim. Do 22 wzrosła liczba ognisk epidemicznych

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie przekazała najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w woj. lubelskim. W regionie wzrosła do 22 liczba ognisk epidemicznych, minionej doby hospitalizowano 13 osób z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim. Stan na dzień 20 sierpnia 2020

– liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 114 (3)
– liczba osób aktualnie objętych kwarantanną (ostatnia doba): 4029 (370)
– liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (ostatnia doba): 120 (13)
– liczba zakażeń wykazanych w powiatach woj. lubelskiego z ujętymi przypadkami mieszkańców innych województw (ostatnia doba) : 1328 (16)
– liczba zgonów (ostatnia doba): 24 (0)
– liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 920 (22)

Liczba ognisk epidemicznych – 22

*powiat bialski:
1. Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 28); ognisko w fazie wygaszania;
2. Gmina Piszczac, środowisko parafialne (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 80, liczba osób, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem – 3); ognisko w fazie stabilnej;
3. Zakłady Mięsne w Horbowie (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 31); ognisko w fazie wygaszania;
4. Hurtownia: (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 25); ognisko w fazie stabilnej;
5. Urząd Celny w Białej Podlaskiej (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 8); ognisko w fazie stabilnej;
6. Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim wraz z rodzinami oraz Zakład Pracy/szwalnia (liczba osób potwierdzonych w ognisku -33); ognisko w fazie stabilnej;
7. Przyjęcie weselne (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 38); ognisko w fazie rozwojowej;

*powiat puławski:
1. Muzeum Nadwiślańskie – Zamek w Janowcu (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 9); ognisko w fazie wygaszania;
2. Ognisko domowe, zarażenie na uroczystości rodzinnej poza woj. lubelskim (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 6); ognisko w fazie stabilnej;
3. Ognisko instytucjonalne związane z zakładem pracy (liczba osób w ognisku – 2) nowe ognisko w fazie rozwojowej;

*miasto Lublin:
1. UMCS – pracownicy i ich rodziny (liczba osób w ognisku – 5) ognisko w fazie stabilnej;
2. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w SPSK nr 4 w Lublinie (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 2, personel medyczny) ognisko w fazie rozwojowej;
3. Ognisko rodzinne (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 6) nowe ognisko w fazie rozwojowej;

*powiat łukowski:
1. Przyjęcie weselne (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 13) ognisko w fazie stabilnej;

*powiat chełmski:
1. Uroczystość rodzinna (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 26 (w tym 3 z powiatu chełmskiego, 17 z powiatu hrubieszowskiego, 6 z Legionowa); ognisko w fazie stabilnej;
2. Centrum Lotnicze w Depułtyczach Królewskich (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 3, w tym 2 miasto Chełm, 1 powiat zamojski); ognisko w fazie stabilnej;

*powiat opolski:
1. Gospodarstwo rolne (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 22); ognisko w fazie wygaszania;

*powiat biłgorajski:
1. Ognisko rodzinne (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 17) ognisko w fazie stabilnej;

*powiat zamojski:
1. Przyjęcie weselne (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 11, w tym 1 osoba z powiatu świdnickiego, 2 osoby z powiatu lubelskiego, 4 osoby z Zamościa, 3 osoby z województwa śląskiego, 1 osoba z powiatu kraśnickiego) ognisko w fazie stabilnej;

*powiat kraśnicki:
1. Ognisko rodzinne (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 9) ognisko w fazie stabilnej;

*powiat krasnostawski:
1. Ognisko rodzinne (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 5) ognisko w fazie rozwojowej;
2. Ognisko rodzinne (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 4) ognisko w fazie rozwojowej;

Na terenie województwa lubelskiego działa 9 laboratoriów, które w ciągu 24 godz. przebadały łącznie 719 osób.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim. Do 22 wzrosła liczba ognisk epidemicznych

Aktualna lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi). Zmiany będą obowiązywać od jutra (21.08).

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim. Do 22 wzrosła liczba ognisk epidemicznych

(fot. pixabay.com)

22 komentarze

 1. Nie wygląda to dobrze, w tem tygodniu zmarła 37 latka..

  • Jak tak się interesujesz to możesz nawet sprawdzić ilość dzieci jakie zmarły w tym tygodni wiec będzie jeszcze bardziej dramatycznie. Covid można dopisać każdemu biorąc pod uwagę że nikt tego nie sprawdza.

   • Jednak mnie Pan nie przekonał. Wspomniał pan o tym niskiem szczebli hierarhi społecznej. Myślę że to dywagacje Pana i Pana zdanie sąsiedzkie i koleżeńskie. Bo my we firmie mamy zgoła inne zdanie, ale może się mylę…

    • Niestety wygląda to tak jak ma wyglądać. Dawno zostało to dla Polski zaplanowane. Pan szumowina stał się mało wiarygodny to podstawią kolejną marionetkę która będzie realizowała plan który ma nas zniewolić dla naszego dobra. Jeszcze nie podali do tej pory ani razu żeby ktoś zdrowy bez chorób współistniejących umarł. Śmiertelność ogólna społeczeństwa nie wzrosła wiec a nawet zmalała mimo że zostaliśmy pozbawieni opieki zdrowotnej. Pora przestać wierzyć w tą propagandę w telewizji i wiadomościach i zacząć sprawdzać to czego nie da się sfabrykować czyli rzeczywistą ilość zgonów podawanych przez gus. W ten sposób jaki jest nam to teraz przedstawiane równie dobrze możemy stwierdzić że do tej pory w Polsce nikt nie umarł na covid bo wszyscy mieli inne śmiertelne choroby. Przy średniej wieku 80 lat trudno oczekiwać że osoby będą zdrowe i cudem było że dożyły tego wieku bo nam to raczej nie grozi. Oczywiście każdy może mieć własne zdanie na ten temat a nakaz noszenia masek przez zdrowe osoby uważam za ograniczenie wolności.

     • Myślę że winien Pan umówić romowę z psychoanalitykiem, dlaczego ?
      Statystyka pokazuje że umiera 1/28 zakażony a remedium nie ma. Poza tym nie rozumiem dlaczego szarga Pan dobre imię prof Szumowskiego, kiedy mniemam Pan nawet tej osoby w życiu na swoje oczy nie widział. Dywagacje o których zasugerowałem Pa nie zaprzeczył. Nie podaje Pan żadnych źródeł i argumentów, poza własnym zdaniem, to za mało dla mnie aby mnie przekonać.

      • Przekonywanie kogoś kto do tej pory nie zrozumiał mija się troszeczkę z celem. Dobre imię szumowski to miał do puki nie zaczął wyprowadzać pieniędzy z budżetu. Już się mówi że na wirusie mógł przytulić około 60 milionów złotych z budżetu. Na rozmowę z psychoanalitykiem to lepiej Pan umawia rodziny ludzi którzy z marli z powodu pozbawienia opieki medycznej bo szpitale i przychodnie nie działają. Więcej ludzi umarło z tego powodu niż na wirusa. Statystyki jak na razie pokazały że umieralność w Polsce podczas epidemii zmalała. Lepiej proszę sobie poczytać o testach jakie stosują i dla czego się do tego nie nadają. Piszą o tym osoby które je wymyśliły do wykrywania raka ponad 30 lat temu. Tak jak pisałem na wstępie jeżeli ktoś do tej pory nie zrozumiał o co chodzi to jest mi bardzo przykro ale zostanie niewolnikiem na własne życzenie. Wiara w to że kawałem szmatki albo szalik ochroni nas przed wirusem pokazuje tylko że ciemnota w narodzie jest na poziomie średniowiecza. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

   • Chciałbym by moje posty były widoczne

    Śmieszne jest to przekonanie/argument „jak ktoś umrze to mu się z automatu koronawirusa wpisuje”. Pracujecie w szpitalu czy tylko siejecie ferment?
    Tak się składa, że pół rodziny pracuje w szpitalu – 2 os na Choćki, 1 osoba w wojewódzkim, kilka w luxmedach itp. Jak przyjeżdża pacjent w ciężkim stanie i zostanie od niego pobrana próbka na covida ale ten umrze zanim przyjdzie wynik to choćby był pozytywny to COVIDa się nie wpisuje.

    Więc już skończcie z tą retoryką, bo to niepoparte faktami brednie z internetu.

 2. Czemu nie ma ani słowa od żadnego ozdrowieñca ani pozytwnego przechodzącego bezobjawowo??? Maja zakaz wypowiedzi ma temat covida?

  • Jak porozmawiasz z ratownikami medycznymi którzy siedzieli na kwarantannach przez dwa tygodnie i mieli płacone to zrozumiesz że to nie jest w ich interesie. Darmowe płatne wakacje lubią wszyscy. Ściema idzie od góry. Im niższy stopień w hierarchii medycznej tym więcej głosów że to ściema.

   • Jednak mnie Pan nie przekonał. Wspomniał pan o tym niskiem szczebli hierarhi społecznej. Myślę że to dywagacje Pana i Pana zdanie sąsiedzkie i koleżeńskie. Bo my we firmie mamy zgoła inne zdanie, ale może się mylę…

    • 37zł!!!!!!! dostali ratownicy na początku PLANDEMI za walkę z koronaświrusem to jest bezczelne ze strony rządu ale co możemy zrobić z tym bagnem

     • Znam kilkunastu ratowników medycznych i jakoś nie zauważyłem żeby któryś przejmował się tym że może zachorować. Ciekawe czemu ?

      • Chciałbym by moje posty były widoczne

       Bo głupich nie sieją? A może dlatego, że personel medyczny, w tym ratownicy mają pełen strój/kombinezon, maseczki i rękawiczki?

 3. Czy to prawda, ze są 4 zakażenia w Kopalni w Bogdance ?

  • Podobno są chorzy, a ile osób, tego się raczej nie dowiemy, tak samo jak tego jaki skład ma torkret używany w kopalni

  • Prawdą jest że unia przeznaczyła środki na zamknięcie wszystkich Polskich kopalni nie pomijając Bogdanki. O ile dobrze zrozumiałem to 8 miliardów euro na wszystkie w tym na Bogdankę 1 miliard. Pewnie uda im się do zrobić a łatwiej będzie jak się zrobi tam ognisko epidemii.

 4. Dla mnie jest dziwne, że we Włodawie nie ma żadnego chorego, przecież Okuninkę codziennie odwiedza tysiące osób z całej Polski a liczba zachorowań = 0. Cały ten covid to jest wielka ściema.

  • Tam nie ma co zamknąć ani wykupić za bezcen wiec po co ? Za dwa tygodnie i tak tam będzie wszystko zamknięte a Włodawa będzie świeciła pustakami.

 5. Poco ludziom maseczki dystans jak wiekszosc twierdzi ze jest niesmiertelna

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Wiecie, że śmierć to nie jedyna konsekwencja COVIDa? Te <1% zgonów to nie jest nic strasznego. Straszne to są konsekwencje dla organizmu. Ale po co tym się przejmować, przecież nie umrzesz od covida, a to że będziesz dostawał zadyszki po przejściu 100m, czy będziesz miał do końca życia odporną na leczenie astmę, nie będziesz mógł pojechać w góry bo ryzyko niewydolności płuc, serca, wątroby, jelita to pikuś. Za kilka lat będzie wysyp pacjentów niezwłocznie potrzebujących przeszczepu. Ale po co tym się przejmować, przecież pandemia to ściema, po co nam maseczki, dystans, odkażanie rąk.

 6. Ni daj Bóg umrzeć na kowid w wieku 80 lat, przecież gdyby nie ta choroba, to ci wszyscy ludzie dożyliby 120 lat z cukrzycą, nowotworami, zmianami płucnymi od wdychania syfu całe życie, chorobami serca, miażdżycą, żylakami, zakrzepami i całą resztą ścierwa, która ma 1000x większe szanse na wykończenie wszystkich nas, niż ten żałosny „smiercionośny” wirusek

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Szczerze mam nadzieję, że tacy jak ty zachorują, nawet niech będzie to bezobjawowo, żebyś nie musiał w szpitalu być intubowany. Powiesz wszystkim, że było sztos, że to nie problem, poleżałeś w łóżeczku tydzień, bolało gardło, głowa, mięśnie ale ci przeszło, przeżyłeś i ten żałosny „smierconośny” wirusek nic nie jest wart.

   Tylko proszę, jak będziesz potrzebował przeszczepu, to nie płacz do Państwa o pomoc w znalezieniu potrzebnego organu. Do wyboru do koloru, na ten moment wiemy o dewastujących skutkach przebycia COVIDa dla: płuc, serca, wątroby, jelit.

   Aha, pamiętaj, żeby poprosić rodzinę by na nagrobku napisali „nie bałem się COVIDa, to żałosny wirusek był”. Będę miał więcej frajdy i satysfakcję przychodząc na cmentarz.