Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Akcja ratunkowa na bagnach. Żołnierze i strażnicy graniczni uratowali irakijskie małżeństwo (wideo)

Przedwczoraj w nocy na odcinku granicy polsko-białoruskiej ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży, patrol żołnierzy usłyszał wołanie, które dobiegało z terenów bagiennych przy rozlewisku rzeki Narewka. Jak się okazało, na bagnach utknęło irakijskie małżeństwo.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę. Przy wykorzystaniu drona WOT udało się namierzyć miejsce, z którego dobiegały nawoływania uwięzionych cudzoziemców. Na bagnach odnaleziono dwie osoby: małżeństwo obywateli Iraku (25 i 37 lat).

Kobieta była wycieńczona i nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Na miejsce zdarzenia wezwano zespół ratownictwa medycznego oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Białowieży. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna przebywa obecnie w Placówce SG w Białowieży.

Minionej doby na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 537 prób jej nielegalnego przekroczenia. Funkcjonariusze SG zatrzymali 6 nielegalnych imigrantów, ob. Iraku, wobec 40 cudzoziemców wydano postanowienie o opuszczeniu terytorium Polski, pozostałe osoby nie przekroczyły granicy.

(fot. SG, wideo WOT)

23 komentarze

  1. Uratowali 🙂 napoili ,dali jedzenie i … do lasu z powrotem.

Z kraju