Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Akcja „Mały Strażak” cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzieci poznają jak reagować w sytuacji zagrożenia (zdjęcia)

Ponad 600 dzieci odwiedziło w ostatnich miesiącach lubartowskich strażaków. Prowadzona przez nich akcja edukacyjna „Mały strażak” jak i nowy sprzęt, jaki dziś otrzymali, przyczynią się w znacznym stopniu do poprawy poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

W czwartek na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie odbyło się podsumowanie akcji „Mały Strażak”. Była ona przeznaczona dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu lubartowskiego. Dzieci od maja do listopada mogli uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych odbywających się w specjalnej sali edukacyjnej, jaka powstała w budynku komendy.

Całość zorganizowano wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego. Strażacy opowiadali dzieciom o swojej pracy, prezentowali też podstawy udzielania pierwszej pomocy i ogólne zasady bezpieczeństwa a także uczyli, jak prawidłowo zgłaszać zagrożenia. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy pojazdów oraz sprzętu używanego przez strażaków.

W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie bryg. Michał Pytlak, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego Michał Rola oraz funkcjonariusze KP PSP w Lubartowie. Jak wskazano, przez ostatnie pół roku lubartowskich strażaków odwiedziło 29 grup szkolnych, które liczyły łącznie 665 dzieci.

W trakcie wydarzenia Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej przekazany został nowy sprzęt. Chodzi o defibrylator AED oraz defibrylator szkoleniowy, które ufundowały Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

(fot. KP PSP Lubartów/nadesłane)

6 komentarzy

  1. Na kursach na prawo jazdy jeszcze powinni uczyć jak się zachować na drodze gdy jedzie pojazd na sygnałach

  2. A później dostaną smartfony od mamusiów i tatusiów,i cała akcja zostanie zapomniana!

    • Proszę pana proszę nie mierzyć wszystkich swoją miarą. To że coś się panu wydaje po słucha pan idiotó na youtube albo ogląda seriale w tvn-ie to to nie znaczy, że wszyscy ludzie są tacy sami. Proszę wyjść zw swojej kanciapy. Covid się skończył

  3. Małe dzieci najpierw podpalały mamom piekarniki, potem je gasiły 😉

  4. Ja bym bardzo szczerze chciał żeby każdy Mały Strażak z tego zdjęcia został strażakiem.

    Ale czy taki z najlepszymi wynikami w przyszłości przebije się przez szklaną ścianę kumoterstwa i nepotyzmu? Raczej pozostanie OSP

  5. Pewnie za jakiś czas okaże się, że tak dla równowagi, żeby nie było za dobrze, gdzieś tam w głębokiej konspiracji, prowadzone były akcje „Mały podpalacz”.

Z kraju