690 680 960

90 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim

W niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 90 nowych zakażeniach koronawirusem w 11 województwach. Przekazujemy informację dotyczącą sytuacji epidemiologicznej w woj. lubelskim.

– Mamy 90 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (24), łódzkiego (23), mazowieckiego (20), dolnośląskiego (11), małopolskiego (5), pomorskiego (2), podlaskiego (1), świętokrzyskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1) i lubuskiego (1) – przekazało w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. lubelskim na dzień 24 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 56 (8)
2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 3311
3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 602

Do dnia 24 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 433 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 315 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Kędzierzyn-Koźle. Osoba ta miały choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w Polsce: 21326/996 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W ciągu doby w kraju wykonano ponad 16,5 tys. testów na obecność koronawirusa.

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. pixabay.com)

20 komentarzy

 1. W parku na ławeczce siedzi Łukasz w maseczce

 2. mario, do nogi!

  • Pomyliłeś mnie z ludźmi w kagańcach ale trzeba ci wybaczyć tą ułomność umysłową. Nie można nikogo dyskryminować nawet ciebie.

 3. Ach ta propaganda.

 4. Może wreszcie by umarł ktoś zdrowy przed 50 rokiem życia bo ciągle same dziadki które umierają (świec panie nad ich duszami) nie ze starości tylko na raka albo inne choroby współistniejące. Ile jeszcze można ciągnąć tą ściemę. Do przestraszonych nim zaczną pisać głupoty radzę przypomnieć sobie rachunek w spożywczym który będzie z tygodnia na tydzień coraz większy dziki tej super światowej epidemii, której śmiertelność jest mniejsza od sezonowej grypy. Znacznie mniejsza.

  • Umarł przecież 18latek na COVID-19 w tym miesiącu. Wczoraj robiłem zakupy raz na dwa tygodnie i zapłaciłem tyle samo co ostatnio. Szynka z pieca +/- 20zł kg, ser żółty 22 zł kg. Chleb 2,30,- , jaja 5 zł, Marchew 2,80,-kg , 12 porcji rosołowych 6,20,- , Paluszki duża paczka 3zł , krakersy 3 zł, Frytki karbowane 2kg- 7zł, śmietana 330g 2zł, śliwki ciemne 6 zł kg, Jabłka 3,70 za kg, chleb razowy 2,90,- Większa sciemę to chyba tylko w kościele opowiadają..

   • A jaką chorobę współistniejącą miał ten 18 latek – białaczkę ?

    • Susza, zimna wiosna i na dodatek ostatnio dość intensywne nocne przymrozki. Ucierpiały nie tylko warzywa ale i drzewka owocowe, a ty chcesz mieć ceny z poziomu minionych kilku lat? Przecież to absurd.
     Co do zgonów, to już ci pisałem że zachowujesz się egoistycznie. Pomyśl, o tych ludziach schorowanych i mało odpornych w różnym wieku, głównie o o seniorach, a nie tylko o sobie.

     • Pomyśl lepiej o tych co stracili i stracą prace jak i o tych co nie będą mieli na jedzenie. Jeszcze nie spotkałem się z informacją żeby zdrowa osoba umarła na korono wirusa. Co do pogody i cen to jeszcze susze i przymrozki nie miały wpływu na ceny tylko spekulacje w tej chwili się odbywają. Wzrost będzie na jesieni i to taki że ludzie będą liczyć na co ich stać. Egoizmem jest robienie interesów przez panów szumowskich kosztem obywateli. Więcej ludzi zmarło w Polsce przez to ze szpitale są puste i zostali pozbawieni opieki medycznej niż zmarłych osób u których znaleźli wirusa ( celowo to pisze bo zastanawiające jest po co bada się ludzi zmarłych na raka albo w wieku 90 lat ? I tak by umarli). Poczytaj troszeczkę o ekonomi i dodruku pieniądza jaki teraz robi rząd, a zrozumiesz co naprawdę się teraz dzieje i jakie to może mieć tragiczne konsekwencje. Korona wirus przy tym co robi teraz rząd to żadne zagrożenie. Ja pamiętam lata 80-te a jak ty nie pamiętasz to zapytaj rodziców.

   • Turysta
    Mówisz o tym 18 letnim chłopaku w ostatnim stadium nowotworu?

    • Diagnoza za pomocą testu który został wynaleziony w 1986 roku do diagnozowania nowotworu płuc jest jak najbardziej miarodajna na onkologii. W końcu wszyscy pacjenci z rakiem płuc będą mieli pozytywny wynik no chyba, że lekarze zapisali im chemie i naświetlania a są zdrowi. W zasadzie to lepiej że robią tam te testy bo jak komuś z rakiem pluć wyjdzie wynik negatywny to znaczy że nie ma raka a na koronkę zdrowi ludzie nie umierają według oficjalnych danych.

 5. Będą nowe zarażenia będą nowe obostrzenia proste.

  • Po to są nowe zarażenia żeby nie odpuszczać zamordyzmu. Pierwszy raz się z tobą zgadzam.

 6. skad te dane ? dzisiaj 400 zakażeń i tylko 20 na ślasku

 7. Jak to dobrze mieszkać na wsi a nie jak szczur w klatce w mieście.

 8. Romek 180 dzisiaj na sląsku

 9. w 3-ej sekundzie było słychać strzały.

 10. A czemu redakcja nie napisała nic o lokalizacji porannego sortu 13 – stu zakażeń na terenie woj. lubelskiego ??? Czyżby po to żeby nie wywoływać niepotrzebnej paniki ???

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas