Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamiast gminnej imprezy na Dzień Dziecka, będzie korowód z upominkami. Dotrze do każdej miejscowości

W tym roku nie będzie tradycyjnej imprezy z okazji Dnia Dziecka. Jednak gmina Jabłonna postanowiła zorganizować wraz ze strażakami samochodowy korowód, który wraz z upominkami dla dzieci, dotrze do poszczególnych miejscowości na terenie gminy.

Tradycją już się stało, że gmina Jabłonna co roku organizuje imprezę dla najmłodszych mieszkańców z okazji Dnia Dziecka. Za każdym razem w programie jest mnóstwo atrakcji. Nie brakuje animacji, warsztatów, dmuchańców, smakołyków itp. W tym roku jednak, w wyniku epidemii koronawirusa nie jest możliwe przygotowanie tego typu wydarzenia. Władze gminy jednak się nie poddały i postanowiły zorganizować niespodziankę dla dzieci. Jednak w innej formie.

W niedzielę 31 maja, a więc na dzień przed Dniem Dziecka, po terenie gminy przejedzie samochodowy korowód. Wyruszy on sprzed Centrum Kultury Gminy Jabłonna i przemierzy wszystkie miejscowości w gminie. Dzieci mają zaś wyjść przed swoje domy, a w trakcie przejazdu pomachać do przejeżdżającego korowodu. W zamian za to otrzymają upominek. Całość organizuje Centrum Kultury Gminy Jabłonna wraz z wszystkimi jednostkami OSP z terenu gminy.

Korowód wyjedzie o godz. 14:00 sprzed Centrum Kultury Gminy Jabłonna i skieruje się do Kościoła w Piotrkowie. Następnie skręci w lewo, w drogę równoległą do drogi wojewódzkiej nr 835, w tzw. ul. Lenija. następnie trasa wiedzie do skrętu w ul. Czołgową, drogą wojewódzką nr 835 w kierunku na Jabłonnę. W Jabłonnie skręci w ul. Wiatraczną a następnie znów w lewo przy Wiatraku Koźlaku. Potem pojedzie równolegle do drogi nr 835 aż do ul. Wesołej. Pół godziny później korowodu można oczekiwać w Czerniejowie oraz Skrzynicach-Kolonii. Dalej na trasie są: Chmiel, Skrzynice Pierwsze, Tuszów czy też Wierciszów. Całość ma się zakończyć po godzinie 17:00.

Zamiast gminnej imprezy na Dzień Dziecka, będzie korowód z upominkami. Dotrze do każdej miejscowości

(fot. UG Jabłonna)

3 komentarze

  1. A co z mieszkańcami z piotrkówka też cześć należy do gminy jablonna to jednak nie po wszystkich miejscowościach przejedzie tylko po wybranych. Redakcja została oszukana przez władze gminy jabłonna

    • Piotrkówek to już inna gmina

      • Korowód nie dojedzie nawet do Piotrkowa Kolonii, która jest w Gminie Jabłonna. Zatem nie do wszystkich miejscowości, chyba że ktoś sobie już o nas przypomniał.

Wiadomości z info112