Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

74-latek w oplu wjechał w 70-latka na rowerze. Kierujący autem nie powinien wsiadać za kierownicę (zdjęcia)

Do szpitala trafił 70-letni rowerzysta, w którego uderzył kierujący oplem 74-latek. Do zdarzenia doszło w Puławach na ulicy Piaskowej. Jak się okazało, kierowca opla nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj około godziny 13.00 na ulicy Piaskowej w Puławach. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca pojazdu osobowego wjechał w rowerzystę.

– Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący oplem combo 74-latek z Puław, skręcając w ulicę Eustachiewicza potrącił rowerzystę jadącego ulicą Piaskową w kierunku Dęblina. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło 70-letniego rowerzystę do szpitala. Badania wykazały, że mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała. Kierującemu oplem nic się nie stało. Obaj mężczyźni byli trzeźwi – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 74-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

– Będzie więc odpowiadał nie tylko za spowodowanie wypadku. Zgodnie z ostatnią nowelizacją przepisów, osoba, która kieruje pojazdem mechanicznym nie mając do tego uprawnień musi się liczyć z tym, że decyzją sądu co najmniej przez pół roku będzie miała zakaz kierowania tego typu pojazdami – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

74-latek w oplu wjechał w 70-latka na rowerze. Kierujący autem nie powinien wsiadać za kierownicę (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

74-latek w oplu wjechał w 70-latka na rowerze. Kierujący autem nie powinien wsiadać za kierownicę (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

23 komentarze

 1. Podsumowując, na bocznych drogach jest dopuszczona jazda samochodem przez:
  1. Kierowców którzy mają niesprawny układ hamulcowy w pojeździe, bo muszą dojechać do pracy.
  2. Pijanych kierowców, bo muszą wrócić z pracy.
  3.Kierowców bez uprawnień, bo muszą załatwić swoje sprawy.

 2. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Co za głupki teraz komentują 112 ,was wysłać na wojnę , byście zmokli w okopie i byście lamentowali że wam zimno

 3. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Czasem trzeba sobie radzić i po pijanemu i bez hamulców,po to ma się rozum,a wy tylko jak księżniczki na ziarnku grochu się zachowujecie-franio i reszta kolegów i kolezanek

 4. przeciez jak nie ma uprawnien to jakie pół roku zakazu

 5. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Chodziło mi o to że dziadek mógł na uważać sto razy bardziej a na pewno nie powinien kierować,a jak żeście mnie zaczęli obrażać to ze złości napisałem , że trzeba sobie radzić po pijanemu

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport