17 mln na drogi lokalne w powiecie lubelskim. Zobacz gdzie pojawi się nowy asfalt

Powiat Lubelski przedstawił projekt budżetu na nadchodzący rok. Zakłada on wzrost wydatków na inwestycje, w tym na poprawę stanu dróg. Jednak wzorem lat poprzednich, z pewnością zostanie wyremontowanych więcej dróg niż zaplanowano.

Zaplanowany na 2016 rok budżet Powiatu Lubelskiego to 113 milionów złotych dochodów i 116 milionów złotych przeznaczonych na wydatki. Z tego 20 milionów ma zostać przeznaczone na inwestycje, w tym 17 milionów na to, czego najbardziej oczekują kierowcy, czyli modernizację i budowę dróg. W ostatnich latach wyremontowano wiele odcinków dzięki wsparciu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw, schetynówek. Mijający rok jest ostatnim, w którym samorządy mogły liczyć na dofinansowanie z tego projektu. Jednak nie oznacza to, że teraz samorządy całość wydatków będą musiały ponosić ze swoich budżetów. Rusza bowiem Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, w ramach którego rząd na remonty lokalnych dróg zarezerwował już kwotę 4 mld zł.

Na nadchodzący rok zaplanowano dwie większe inwestycje. W gminach Konopnica i Jastków ma zostać przebudowany ciąg komunikacyjny na czterech trasach. Druga z dużych inwestycji to przebudowa ciągu drogi: Lublin – Głusk – Skrzynice – Chmiel – Krzczonów – Sobieska Wola. Dodatkowo poszczególne gminy zgłosiły 9 projektów, które zostały wpisane do budżetu. Wyremontowane mają zostać drogi: w Krężnicy Jarej w gminie Niedrzwica Duża, w Halinówce i Szczuczkach VI Kolonii w gminie Wojciechów, w Wierciszowie w gminie Jabłonna, w Kalinówce w gminie Głusk, w Tarnawce Drugiej w gminie Zakrzew, w Stoczku, Stoczku Kolonii i ze Stoczka Koloni do Majdanu Krasienińskiego w gminie Niemce, w miejscowości Biskupie Kolonia w gminie Wólka oraz w Osmolicach Pierwszych w gminie Strzyżewice. Z kolei w Bychawie nowa nawierzchnia ma się pojawić na pięciu ulicach: Dąbrowskiej, Słowackiego, Fredry, Makuszyńskiego i Żeromskiego.

Jednak to nie koniec planów związanych z drogami. Samorządy zamierzają pozyskać dofinansowanie z nowego źródła, jakim jest Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki dodatkowym środkom jest szansa na przebudowę trasy Wola Gałęzowska – Majdan Starowiejski – Dębina – Baraki oraz Boża Wola – Zakrzew – Tarnawka. Tak samo jak dróg: Elizówka – Dys, Jakubowice Konińskie – Ciecierzyn i Kozłówka – Dąbrówka – Nasutów – Dys w gminie Niemce, Bychawa – Olszowiec – Piotrków – Kolonia i Olszowiec – Romanów – Piotrków – Kolonia w gminie Bychawa i Borzechów – Niedrzwica Kościelna w gminach Borzechów i Niedrzwica Duża. Kierowców poruszających się pomiędzy Bełżycami i Lublinem z pewnością ucieszy plan przebudowy trasy Bełżyce – Strzeszkowice – Krężnica Jara – Lublin. Z tego samego projektu ma zostać położona nowa nawierzchnia pomiędzy miejscowościami Dominów a Skrzynice.

Jak wyjaśniają radni, dzięki funduszom zewnętrznym pieniędzy na remonty dróg może być więcej. Dodatkowe odcinki mają też szanse na remont dzięki oszczędnościom na przetargach. W ubiegłym roku dzięki temu co kilka miesięcy drogowcy wchodzili na kolejne odcinki tras, które wcześniej nie były planowane do przebudowy.

(fot. lublin112)
2015-12-16 19:12:05

27 komentarzy

 1. Złotowski by się w końcu nad drogą do Bychawy z Lublina bo to juz żenada jest jak na taki ruch, a nie na pipidówach robią

 2. Zapraszam do przejechania się droga Przytoczno – Kock droga wojewódzka, ładunek mozna zgubić:D

 3. Kraśienin=Niemce=JAWIDZ droga do remontu i poszerzenia

 4. Słupeczno – Losień

 5. Czyżewski wójt gminy Wojciechów niech pomyśli o Koloni Wojciechów 1 i Stary Gaj. Bo inaczej tv się tym zajmie.

 6. Droga do miejscowości Stary Gaj gm. Wojciechów w opłakanym stanie… chyba najbardziej rozje…bana droga na okolice.

 7. Ale na koncert życzeń trafiłem. A kancierta nie budziet.

 8. A ul.osmolicach? Na trasie Lublin- Bychawa? To jakaś farsa a nie asfalt.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą