W naszym regionie powstają izolatoria. Przebywają w nich zakażeni koronawirusem

Tworzone na terenie województwa lubelskiego izolatoria mają w znaczny sposób ułatwić funkcjonowanie szpitali z oddziałami zakaźnymi. Obecnie przebywa w nich już 16 osób. W środę obiekty te mają już działać w całym regionie. Pacjenci mają zapewnioną opiekę medyczną i posiłki. Za pobyt w izolatorium zapłaci Narodowy Funduszu Zdrowia.

Na początku ubiegłego tygodnia, na terenie województwa lubelskiego, rozpoczęto tworzenie izolatoriów. W piątek 27 marca minister zdrowia wydał rozporządzenie normalizujące funkcjonowanie tego typu podmiotów. W ten sposób rozszerzona została działalność szpitala jednoimiennego w Puławach, jak również szpitali z oddziałami zakaźnymi. Jak wyjaśnia wojewoda lubelski Lech Sprawka, w obiektach tych przebywają pacjenci, u których wynik badań pod kątem koronawirusa dał wynik pozytywny, jednak nie wymagają oni hospitalizacji.

Są dwa rodzaje izolatoriów. Pierwsze, czyli kategorii „A”, przeznaczone są dla osób, u których podejrzewa się zakażenie, od których pobrana została próbka i oczekują one na wynik. Ma to na celu kierowanie do szpitali tylko pacjentów z wynikiem pozytywnym, czyli osób zakażonych koronawirusem. Izolatoria z kategorii „B” to z kolei miejsca, do których kierowani są pacjenci z wynikiem pozytywnym, jednak nie wykazujące oznak choroby, lub z niewielkimi jej objawami, które nie stanowią zagrożenia dla życia i zdrowia. Chodzi o to, aby osoby te nie zajmowały miejsc w szpitalach, które są przeznaczone dla ratowania pacjentów o silnych objawach.

Do tej pory na terenie województwa lubelskiego utworzono osiem tego typu miejsc. Znajdują się one przy jednoimiennym szpitalu w Puławach, przy szpitalach w Łukowie i Białej Podlaskiej, a także w Chełmie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim oraz Biłgoraju. Aktualnie działają trzy izolatoria: w hotelu Huzar w Lublinie, a także w Tomaszowie Lubelskim i Biłgoraju, przebywa w nich łącznie 16 osób. Jak dodaje wojewoda, prowadzone są działania mające na celu doskonalenie organizacji tych miejsc, a co się z tym wiąże, uruchamianiu kolejnych izolatoriów, głównie kategorii „A”. Ich lokalizacje mają być uzgadniane przy współpracy z samorządami a także dyrektorami szpitali. Na ich lokalizację wybierane są głównie hotele, hostele, akademiki i sanatoria.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. A później czyli za cztery-sześć tygodni to będą komisje wyborcze! Wystarczy przecież tylko jakaś nocna wrzutka w sejmie na widzi mi się jednego oszalałego z samotności karła, co to chciał mieć partnera ale urodził się za wcześnie.

  • Czyli po zakończeniu epidemii trzeba to wyburzyć, zaorać i posypać wapnem? A słyszałeś o dezynfekcji, UBwatelu?

  • A co liczysz że dołożą czasu by budzia znalazł inną osobę na miejsce durnobłońskiej.? Macie problem.

   • Liczę na to, że żaden z kandydatów nie wygra, trzeba obalić tą bezsensowną władzę i zastąpić całkowicie nową.

  • Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest HOMO? Może po zadna kobieta go nie chciała (Co się wcale nie dziwię)…Nie każdy stary kawaler to gej.

 2. Najmundrzejszy Franio

  I prawidłowo

 3. W takich właśnie ośrodkach powinni umieszczać wszystkich przylatujących lotem do domu,a nie przez biedronki,lidle inne stokrotki.

 4. Dzisiaj izolatoria a jutro getta i obozy koncentracje. Komuna i totalitaryzm wraca. Dalej oglądajcie tv to popadacie na zawał od tego straszenia. Tylko ktoś kto nie ma podstawowej wiedzy z biologi zakłada maseczki. Przed wirusem na pewno nie ochroni bo nie ma takiej możliwości. Ludzie są tak przestraszeni że dalej nie są w stanie pojąć po co komuś ta epidemia i kto to zrobił – nie mówię o zrobieniu wirusa tylko o nakręcaniu spirali paniki i pozbawianiu nas powoli coraz większej ilości praw obywatelskich i to nie tylko w czasach epidemii tylko na stałe. Może zamiast się bać ludzie zaczną myśleć. Nasz kochany prezydent razem z rządem w lutym sprzedali Polskie złoża naturalne amerykanom co szacunkowo ograbiło każdego Polaka po milion złotych od osoby, ale oczywiście w wiadomościach nawet słowa nie było. Dalej śpijcie.

  • Mario ,dobra obudziłaś się to idz i walcz A nie siedzisz gdzieś na wiosce zamknięty w wieży i piszesz już tyle miesìęcy komentarz za komentarzem.

 5. Mario głupi jesteś , te maseczki mają chronić innych przed nami a nie nas przed innymi . Popatrz w Chinach wszyscy obowiązkowo chodzą w maseczkach i rękawiczkach i pokonali wiarusa .

 6. A cmentarze koroniczne,czy zostały już wytyczone?

 7. Naprawde nie widzicie jak pozbawiają was praw? Zaczyna sie od zakazu koscioła, co równa sie zniszczeniu moralnosc, ateizacji., NWO Bilderberg kazało tak niszczą i podporzodkowują sobie ludzi , zostaną silni zdrowi do przymusowej pracy dla masonskiego rządu światowego, banda potępionych będzię, i ostatnia wojna na Megido.

 8. Banialuki? A weź ty odstaw te wszystkie filmy s-f, katastroficzne i wyłącz gry komputerowe. Wróć do realu bo zwoje mózgowe ci wysiadają. Jest tu i teraz a teorii spiskowych brak.

 9. To już teraz jak ktoś ma lekkiego koronawirusa to we własnym domu i łóżeczku nie można?

 10. Izolatoria. Nie wiem czemu, ale nazwa kojarzy mi się z Odessa, Ukrainą, Rosją ewentualnie że Związkiem Radzieckim.

 11. Proponuję pierwszego zamknąć tam wojewodę, mierny, bierny ale wierny propagandzie to na tyle mojego w ***

 12. Gdzie są władze Lublina, zresztą również powiatowe i wojewódzkie! Nieudolne to pogonić won! Gdzie żuczek?Czas żeby ruszył do roboty w kwestiach od niego zależnych, czyli przeznaczeniu milionów planowanych na niepotrzebne autobusiki, ścieżki rowerowe, przebudowę Racławickich, czy nowy stadion na prawdziwe potrzeby Lublina. Czas przygotować miejsca na kwarantanny i szpitale. Są też firmy, jak TBV czy Interbud, które winny zostać zmuszone do przekazania funduszy. Czas żeby jak w powiecie kraśnickim zapewnić żywność i inne potrzeby dla potrzebujących. Niestety prawda jest smutna: Lublin nie ma prezydenta ani zarządu, za to ma pasożyty.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9313zł 1.17%
  • GBP 5.0998zł 0.77%
  • EUR 4.6189zł 0.65%
  • CHF 4.3113zł 0.87%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach