Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Prawie 55 tys. paczek papierosów w dwóch ciężarówkach

Celnicy odnaleźli w dwóch ciężarówkach rekordowy przemyt papierosów. Znajdowały się one w podłodze oraz baku na paliwo.

Funkcjonariusze Służby Celnej z komórki zwalczania przestępczości pełniący służbę na terenie Oddziału Celnego w Koroszczynie wytypowali do kontroli szczegółowej dwa samochody ciężarowe na białoruskich numerach rejestracyjnych, które zamierzały wjechać do naszego kraju. W obu przypadkach okazało się, że są one wypełnione papierosami.

Najpierw celnicy poddali kontroli zestaw ciężarowy z naczepą typu chłodnia. Rewizja pojazdu wykazała, że w specjalnie przerobionej podłodze naczepy ukrytych zostało 41,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do próby przemytu przyznał się kierowca ciężarówki, 45-letni obywatel Białorusi.

Podczas przeszukiwania kolejnego pojazdu, również w podłodze naczepy a także w zbiorniku paliwa funkcjonariusze odnaleźli blisko 13 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. W tym przypadku do kontrabandy przyznał się również kierowca ciężarówki, 30-latek z Białorusi.

Obaj sprawcy usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Jako dowód w postępowaniu celnicy zajęli przystosowane do przemytu pojazdy. Wartość papierosów oszacowano na kwotę ponad pół miliona złotych. To największy w tym roku przemyt papierosów udaremniony w województwie lubelskim.

null
null
(fot. Izba Celna)
2014-02-11 18:05:41

2 komentarze

  1. Jestem niepalący „od zawsze”, ale skoro nasze Państwo włażąc Unii bez masła w cztery litery, podnosi akcyzę na „fajurki” zamiast ją zmniejszać, żeby przemyt stał się nieopłacalny.
    To ja popieram ten nielegalny proceder.

  2. Dokładnie Panie Sołtysie! Popieram Pana zdanie i komentarz.