Ponad 50 budynków uszkodzonych podczas wczorajszej wichury

Wciąż trwa szacowanie strat powstałych podczas piątkowej wichury, która przeszła nad naszym regionem. Wiadomo już, że będą one bardzo duże.

Kończą się działania związane z usuwaniem skutków piątkowej nawałnicy. Oprócz setek powalonych drzew, uszkodzonych zostało wiele samochodów a także ponad 50 budynków. Pewne jest, że nikt nie odniósł obrażeń. W wielu miejscach straty wywołane silnym wiatrem można liczyć w dziesiątkach a nawet setkach tysięcy złotych. Bardzo duże spustoszenie wywołała wichura na terenie jednego z gospodarstw w gminie Zakrzew. Budynki gospodarcze zostały doszczętnie zniszczone, wraz z nimi uszkodzony został sprzęt rolniczy.

(fot. nadesłane – OSP KSRG Zakrzew)
2016-06-18 21:45:42

Zobacz również

25 komentarzy

  1. W tym kraju ci co pracują ponoszą najwyższe koszty by muc uprzywilejowanym dołożyć. I tak każdy z pensji płaci podatek który trafia do budżetu państwa. Płacimy ZUS który jest wrzucany do jednego wora. W dalszym etapie rząd dotuje KRUS z naszych podatków bo nie byloby na emerytury bo składka jaką ponoszą rolnicy jest po prostu śmieszna. A konstytucja naszego kraju gwarantuje równość. Idąc dalej z naszych poborów zabiera się składkę na NFZ za którą leczone są osoby które nie płacą składki bo jakims cudem są grupą uprzywilejowaną i nie płacą oraz osoby nie ubezpieczone a korzystają z całej służby zdrowia jak my którzy płacimy. W razie wichur,powodzi czy innych klęsk żywiołowych znów państwo wypłaci odszkodowania z budżetu nawet tym co do budżetu nie odprowadzili nawet zlotowki. Moje pytanie to gdzie jest ta piepszona równość względem państwa które gwarantuje konstytucja?. Kto nas okrada? Czemu każdego pracującego państwo karze za pracę? I w końcu do farmera by z ZUS-u wziasc 1600 złotych to należy zapiepszac 40 lat i mieć zarobki około 3200 brutto.

  2. do Nard z Polska mylisz się i to bardzo poza tym nie masz zielonego pojęcia o życiu na wsi a tak na marginesie to rolnikowi każą przez te 40 lat jak to napisałeś siedzieć na kanarach i się opalać

  3. Ludzie czy nie widzicie że to sądy Boże które uderzają coraz częściej i coraz mocniej na świecie.Czytajcie Biblie i módlcie się jest czas końca to pewne. Wejdzcie na PoselstwoPL-Home WARTO

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021