43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 6 na terenie woj. lubelskiego. Nie żyją cztery osoby

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych zakażeniach koronawirusem na terenie Polski. W szpitalach w Poznaniu, Tychach i Łańcucie zmarły 4 osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2.

– Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą:

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania,
– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat, z powiatu lubelskiego,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu hrubieszowskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu hrubieszowskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu hrubieszowskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania.

Na dzień 30 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 111 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby – przekazało w komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. lublin112.pl)

47 komentarzy

 1. Ja mam 32 lata i choroby współistniejące-choruje autoimmunologiczne i z tego co się orientuję jest bardzo dużo młodych osób mających tę chorobę. Bierzemy leki i mamy mała odporność. Dla mnie koron to wyrok śmierci.

 2. Ratownik 25 lat stażu

  Gdzie są regionalni politycy? Siedzą i knują jak zachować stołki? Lekarzem pielęgniarka czy ratownikiem się jest politykiem się bywa. Do następnych wyborów.

  • politycy z Jarusiem na czele pozdrawiają z San Eskobar, przecież mówił Jaro z pinokiem że są przygotowani, nie zrozumiałeś wtedy przekazu ?

 3. DLACZEGO SIĘ NIE PISZE O ZAKAZENIACH W CENTRUM ONKOLOGII?? DLACZEGO NIE PISZE SIĘ ILE OSÓB PRZEBYWA NA KWARANTANNACH. CZEMU NIE PISZE SIĘ O PRESJI JAKA PANI I DYREKTOR WYWIERA NA PEACIWNIKACH. CZEMU NIE PISZE SIĘ O KQRACH ZA NOSZENIE MASECZEK W PRACY DLACZEGO MILCZY SIĘ NA TEMAT PRACOWNIKÓW RADIOLOGII NA KWARANTANNACH….

  • Bo może piszą tylko o potwierdzonych przypadkach ?
   Jak ma Pani informacje o potwierdzonych przypadkach koronawirusa na oddziale onkologii to proszę poinformować o tym sanepid. Jeśli ma Pani dowody na ukrywanie przypadków zarażenia przez władze szpitala to proszę poinformować o tym policje lub prokuraturę. I najlepiej wszystkie możliwe media na wszelki wypadek. A jeśli to są tylko plotki z korytarza to radzę siedzieć cicho i zbierać dowody.

 4. Krzysztof K. (bo rodo)

  Z tego robi się jakiś temat TABU.

 5. Adrian z wami

 6. jeden z tych co nie boi się śmierci i nie ulega panice

  Jednak dobrze że nie wszystko jest podawane do wiadomosci publicznej .Ludzie to gatunek który w pewnych okolicznosciach powinien mieć ograniczony dostęp do informacji .Powód jest prosty i oczywisty , panika jest gorsza niż najgorsze wiadomosci

 7. Chcieli sp3dalić społeczeństwo żeby zmniejszyć populacje ale im się nie udało więc puścili wirusa i załatwili sprawę.

 8. Bzdura są tzw choroby wspolistniejace.

  Co jest z tym CENTRUM ONKOLOGII? NA internecie aż wrze a tu cicho sza?! Pielęgniarki są chore. A czy szpital zamknięty? Zdezyfekowany?

 9. A ja jestem ciekawa bo w czwartek u nas w powiecie janowskim u jednej pani zdiagnozowano Koronawirusa. Ją zabrano a jej partner ma kwarantannę. Dzisiaj już poniedziałek a o tym przypadku ani widu ani słychu. Ani w sobotę ani w niedzielę nie podawano kobiety z powiatu janowskiego. Hmmm ciekawe dlaczego?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska