Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

30 osadzonych znajdzie pracę w Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku (zdjęcia)

W miniony czwartek została podpisana kolejna umowa pomiędzy Dyrektorem Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim a prezesem Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku. Na jej mocy zatrudnienie w fabryce znajdzie 30 osadzonych.

Fabryka Łożysk Tocznych jest wiodącym producentem łożysk w Polsce i największym zakładem przemysłowym w Kraśniku. FŁT-Kraśnik jest znaczącym globalnym dostawcą łożysk dla przemysłu samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn rolniczych, silników elektrycznych, wózków widłowych, motoreduktorów i reduktorów.

Na mocy podpisanej umowy, skazani rozpoczęli zatrudnienie na rzecz nowego kontrahenta na stanowisku tokarz, szlifierz oraz operator myjek. Docelowo pracę w fabryce znajdzie 30 osadzonych.

Podpisanie umowy daje skazanym szansę na pracę odpłatną, która nie tylko kształtuje osobowość, uczy dyscypliny, wzbudza w skazanym poczucie odpowiedzialności, ale także daje osobom pozbawionym wolności możliwość wywiązania się ze swoich zobowiązań takich jak naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem czy spłatę zobowiązań alimentacyjnych.

30 osadzonych znajdzie pracę w Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku (zdjęcia)

30 osadzonych znajdzie pracę w Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku (zdjęcia)

(fot. SW/por. Marcin Mikita)

21 komentarzy

  1. Wiodący producent w Polsce a zarobki to minimalna krajowa. Panie Prezesie kiedy zaczniecie płacić ludziom uczciwie ?

  2. To taka dodatkowa kara dla tych osadzonych?

  3. Cudowne info dla pozostałych pracowników FŁT. Nie dość że g..ne pensje to jeszcze możesz mieć do czynienia z bandziorem.. Nie tędy droga chińscy właściciele..

Z kraju

Polityka i społeczeństwo