254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w 12 województwach. Nie żyje siedem osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek wieczorem o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W szpitalach w Radomiu, Warszawie, Krakowie, Limanowej, Poznaniu i Pleszewie zmarło 7 pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 254 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 142 osób z woj. mazowieckiego, 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. łódzkiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubuskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

W dniu 2 kwietnia 2020 r. na terenie województwa lubelskiego odnotowano łącznie osiemnaście przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. O szczegółach 14 zakażeń pisaliśmy w porannym komunikacie, z kolei szczegóły 4 zakażeń z popołudniowego i wieczornego komunikatu Ministerstwa Zdrowia zostaną podane jutro rano.

– Z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące – przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Jak informuje resort, w poprzednim komunikacie liczba zmarłych powinna wynieść 50. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 2946/57 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. lublin112.pl)

35 komentarzy

 1. Co to za idiotyczny pomysł żeby o szczegółach informować rano? Do tej pory były podawane informacje o województwach i powiatach w lubelskim. Nagle trzeba coś kombinować. Może w ogóle podać tylko liczbę zakażeń w Polsce… po co komu informacje o województwach czy powiatach.

  • Chodzi o 4 przypadki z wieczornego komunikatu, więc chyba nie ma się co aż tak tym ekscytować ;).

   • Najmundrzejszy Franio

    Teraz podano 3… więc od której godziny liczy się wieczór?

    • Prosimy przeczytać w skupieniu…

     • Najmundrzejszy Franio

      Stałym, ciekłym czy gazowym? Cytuje „Chodzi o 4 przypadki z wieczornego komunikatu”…
      I kto tu nie czyta uważnie?

      • Serio?

       „… z kolei szczegóły 4 zakażeń z popołudniowego i wieczornego komunikatu Ministerstwa Zdrowia zostaną podane jutro rano…”

   • Proponuję się przychylić do wspaniałomyślnej myśli obywatela Piotra i podawać na bieżąco tylko liczbę zakażeń w kraju. Wtedy może większa część społeczności zacznie bardziej uważać na siebie i stosować się do zaleceń epidemiologicznych.:)

 2. Zaczyna być nieciekawie🥺😐

 3. Najmundrzejszy Franio

  Zawsze myślałem że 14+3=17…

 4. Skoro wiedziano o tym od stycznia to chyba coś nie tak…. Olewali Nas i dalej olewają… A co z Jarkiem?

 5. To efekt sprowadzania na masową skalę chorych z całego świata, którzy nagle zatęsknili za ojczyzną. To porażka PIS

  • 1. Na jakiej podstawie sądzisz, że są chorzy?
   2. Co ma PIS do tego?
   3. Pewnie cieszyłem się, że będziesz w UE parę lat temu.

  • Do POR..
   jaka porażka PIS? Co mieli zrobić, zakazać ludziom wracać ? To dopiero by było psioczenie !!!! A pomyślałeś/ pomyślałaś kto utrzymywałaby tych ludzi za granica gdyby się okazało ze chorzy jednak?

  • nie jestem w 100% za pisem ale początkowo też myślałem że sprowadzenie Polaków w zagranicy na masową skale to błąd, po kilku razach zastanowienia się głębiej nad tym wpadło mi do głowy że może to nie błąd, a celowe działanie mające na celu sytuacje w której ” jak mamy mieć chorych to miejmy ich wszystkich w jednym czasie” inaczej zarażeni Polacy zjeżdżali by przed świętami w rożnym czasie i rozsiewali koronawirusa . Sytuacja była by trudniejsza do opanowania. A tak przynakjmniej mają tych co przylecieli na pokładach samolotów zewidencjonowanych. Może to właśnie mieli na myśli. Co nie zmienia faktu że granice powinny zostać zamknięte w chwili gdy we Włoszech pojawił się już 1 przypadek.

 6. Do tych co domagają się od redakcji Lublin.112 dokładnych danych. Cytat że strony lubelskiego urzędu wojewódzkiego „Lokalizacje powiatów z dnia 2 kwietnia w trakcie ustalania. Mapa WSSE” To skąd Lublin.112 ma mieć te dane. Przecież sami nie prowadzą własnych stacji badawczych itd. Weźcie włącznie myślenia barany.

  • Dziękujemy 😉

   • Ciągle tylko redakcja to redakcja tamto redakcja zła weźcie zacisnijcie te swoje małe mózgi na trytytki i pomyślcie albo się zamiencie i napiszcie sami barany

    • Już Cię widzę oczyma wyobraźni; Marianno z trytytką na głowie_ myśli! Jeśli tak niektórzy podchodzą do sesji, to szacun 😉

 7. Za tydzień będą Włochy już widać co się zaczyna robić

  • Najmundrzejszy Franio

   Nie przesadzajmy, mysle ze Polacy nie popełnia aż tylu błędów co Wlosi

   • Żebyś się, k***a, nie zdziwił…. Wystarczy popatrzeć za okno…

   • Do - Najmudrzejszy.......

    Włosi nie popełnili żadnych błędów durniu! Hiszpanie również, Francuzi etc. U nas będzie tosamo z tym że jesteśmy kilka tygodni do tyłu.

 8. Na budowie po 20 osób w jednym miejscu palą papierosy i się nie przejmują.

  • Znacznie ciekawiej jest na dużych przemysłowych budowach. Na placu czasem nawet kilka setek ludzi, na weekend rozjeżdżają sie w różne strony Polski do domów, żeby w poniedziałek wrócić na budowę. Taki hub przesiadkowy dla sars cov-2.

 9. Czemu umierają ci co i tak mają umrzeć 65l 77l 78l itp itd i to przez choroby powiązane. Coś mi tu śmierdzi . Tu niema żadnego wirusa to jest zwykła grypa może trochę zmutowała i jest jeszcze przesilenie wiosenne więc to norma. A że we Włoszech i Hiszpanii i w Chinach jest tyle zgonów to coś rozsypali żeby narobić zamieszania. Ten kraj lub kraje co zasiał/li niepokój na świecie powinien/nni zniknąć z powierzchni ziemi.

 10. Trzeba ładować kary kolarzom co sobie jeżdżą po parę godzin bez skrępowania mimo zakazów.

  • Najpierw muszą mieć podstawe prawną do nakładania kar. Jeśli ktoś nie jest objęty kwarantanną i porusza się w pojedynkę i nie po obszarze zamkniętym z powodu epidemii to jedyne co mogą zrobić, to upomnieć nakazać powrót do domu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!