690 680 960

20-latek stracił prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego (zdjęcia)

Wczoraj na jednym ze skrzyżowań w Turobinie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Sprawca zdarzenia za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 18 na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Narutowicza w Turobinie. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 20-latek kierujący seatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu 26-letniej kierującej samochodem marki Audi. Doszło do zderzenia obu pojazdów.

Siła uderzenia była tak duża, że samochód sprawcy po uderzeniu w audi przejechał przez chodnik i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji przy ul. Narutowicza. Do szpitala na badania trafiła kierująca audi oraz pasażerka tego pojazdu. Jak się okazało nikt poważnie nie ucierpiał.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierowcy samochodów byli trzeźwi.

Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie również przed sądem.

20-latek stracił prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego (zdjęcia)

20-latek stracił prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego (zdjęcia)

(fot. Policja Turobin)

13 komentarzy

 1. za kolizję pod sąd ?

  • za to że jak wykazały wstępne ustalenia, ten małolat ma w gdzieś przepisy ruchu drogowego, poruszał się z nadmierną prędkością, ignorował znaki drogowe i doprowadził do kolizji. TO nie jest kolizja przez nieuwagę a przez brawurę. Po co takiej osobie prawo jazdy ? a może nie do końca nauczył się przepisów ruchu drogowego i potrzebny mu dodatkowy kurs ? może następnym razem zdejmie nogę z gazu i nikogo nie zabije

   • A podstawa prawna , skoro sąd ?

    • Jednym z takich środków jest art. 86 Kodeksu wykroczeń, który pozwala za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym orzec wobec kierowcy zakaz prowadzenia pojazdów. Prawo o ruchu drogowym reguluje procedurę: policja przekazuje w czasie do 7 dni sądowi zatrzymane prawo jazdy. Sąd wydaje postanowienie o zatrzymaniu lub zwróceniu prawa jazdy w terminie 14 dni. Na postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy przysługuje zażalenie.

     A tak poza tym można podciągnąć sytuację pod Art. 173, 174, 175 KK

 2. Powinni rozstrzelać sprawcę. Utrata prawa jazdy niczego go nie nauczy.

 3. Gowniarz pieprzony z Koziej Wolki pod Pacanowszcxyzna. Wypuscili go starzy na swiat i od razu pampersa zapomnial. Sraczka go meczyla i gnal do kibla za oborą…

 4. Jednak potwierdza się fakt, że mocna wersja Seata Leona to ulubione auto wszelkiej maści pacanów nie używających mózgu. Cegła w nodze a druga cegła we łbie. Bez obrazy dla normalnych właścicieli FR-ów i Cupry.

 5. zamiast wymyślać coraz bardziej absurdalne „testy” i pytania egzaminacyjne na prawo jazdy ,może by tak bardziej skupić się na predyspozycjach psychologicznych takiego kandydata na kierowcę ? Obowiązkowe badania psychologiczne kandydatów na kierowców na pewno nie zlikwidowaly by problemu bezmuzgów za kierownicą ,ale może choć „odsiały” by kompletnie do tego nie nadających się osobników …ale prawdziwe badania , a nie jakaś fikcja jak teraz na zasadzie „zdrowyś pan ,nic nie dolega ” ? i klik pieczątka „nadaje się na kierowcę ” …oczywiscie opis pogladowy ,ale wszyscy wiemy jak wyglada takie „badanie „

 6. Żeby ukrócić wywijanie takich „numerów ” na drodze ,to kara musi mocno „zaboleć finansowo ” takiego i podobnych mu narwańców za kierownicą …przy takich jak obecnie „karach ” ,czyli mandat kilkaset zlotych i prawo jazdy zatrzymane ,na „chwilkę ” i to też razczej sporadycznie ,bo zwykle kończy się na „mandaciku ” ….nic się nie zmieni ,bo to nie są żadne dotkliwie kary

  • Mamy zdecydowanie za niskie kary za spowodowanie kolizji/wypadku, za przejazd na czerwonym i żółtym świetle (niska świadomość wśród społeczeństwa, że żółte światło również zabrania wjazdu za sygnalizator, tak samo jak zielona strzałka nie uprawnia do wjazdu za sygnalizator bez zatrzymania się – wtedy jest to traktowane jak wjazd za sygnalizator na czerwonym), nie stosowanie się do znaku stop (m.in. rondo przy makro), itp itd. Prawda jest taka, że społeczeństwu trzeba nieźle przypier*** po portfelu, żeby skończył się dziki zachód na drogach.

 7. Chciałoby się powiedzieć, że totalny brak wyobraźni.. tacy młodzi to powinni wrócić do zabawy prawkami z dokumencikpl, a nie do jazdy!!

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas