Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

2-latka pod „opieką” pijanej matki i babci. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

Matka 2-latki miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, w podobnym stanie była babcia dziecka. O zdarzeniu funkcjonariusze powiadomią sąd rodzinny. Dodatkowo jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem kobiety stworzyły dla dziecka niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek wieczorem opolscy policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań w Opolu Lubelskim znajduje się nietrzeźwa kobieta opiekująca się małym dzieckiem. Na miejscu mundurowi zastali 27-latkę, 2-letnie dziecko oraz babcię dziewczynki.

Od obydwu kobiet czuć było silną woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że obie kobiety mają w organizmie po około 2 promili alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę ojcu.

W najbliższym czasie funkcjonariusze prześlą informację o zdarzeniu do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opolu Lubelskim, który zbada sytuację rodzinną dziecka. Funkcjonariusze sprawdzą również czy „opiekujące się” dwulatką kobiety nie naraziły dziecka na niebezpieczeństwo.

Zgodnie z kodeksem karnym, kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Rodziny wspomagane przez Pis. Ile butelek alko mozna za 500+ kupić????
  Polska alkoholowa patologia utrzymujaca sie z zasiłków. Dziecka żal!

 2. Brajanek (ten od Dżesicy)

  Pijana babcia i matka (obie oczywiście Polki) – nie daleko pada jabłko od jabłoni.
  Ale jak to w Polsce… nie ona pierwsza, ani nawet ostatnia.

 3. Dać biedocie trochę pieniędzy to zamiast odżyć rozpije się .Babcia 13tka,14tka ,córunia 500+ ,300+ i się w głowie przewraca .Takiego pijaństwa jak teraz to nawet za komuny nie było .

 4. Obejrzały w tv raport Macierewicza to i jak sie nie napić po takim wydarzeniu.

 5. opolska patologia 500 +,zaszalała karyna z grażyną

Z kraju

Polityka i społeczeństwo