690 680 960

19-latki kradły ubrania, buty i biżuterię w galeriach handlowych. Wpadły przez monitoring

Policjanci z Lublina zatrzymali dwie 19-letnie złodziejki, które kradły odzież, buty i biżuterię w centrach handlowych. Obie przyznały się do kradzieży i usłyszały już zarzuty.

Policjanci z Lublina zatrzymali dwie sklepowe złodziejki. 19-latki, mieszkanki Lublina w galerii przy ul. Mełgiewskiej ukradły ubrania, buty, zegarki i kolczyki. Wyczyny złodziejek zarejestrował sklepowy monitoring.

Kryminalni na nagraniu rozpoznali dwie sprawczynie.

-Podczas przeszukania ich mieszkań odnaleźli ponad 200 sztuk ubrań. Skradzione rzeczy miały jeszcze zabezpieczenia w postaci klipsów antykradzieżowych. Obie 19-latki usłyszały już zarzuty i przyznały się do kradzieży. Dobrowolnie poddały się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, oraz grzywny w kwocie 6 tysięcy złotych – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Kobiety były już notowane za kradzieże. Jedna z nich kradła wcześniej w galerii w centrum Lublina, natomiast druga z nich na kradzieże sklepowe jeździła do Rzeszowa.

2015-03-10 11:32:39
(fot. wideo KWP Lublin)

6 komentarzy

 1. Co to za wyrok? Śmieszne, kary nie zapłacą bo nie będą miały z czego a zawieszenie da mozliwość dalszych kradzieży

 2. „…kradły ubrania, buty i biżuterię w galeriach…” – to nie mogły jak prawdziwe galerianki zarobić na to ustami???
  Chociaż…. to może inny rodzaj galerianek, nie ustami pracujących, a rękami ?

 3. Skoro Lublin niedługo będzie miał naście galerii i ileś tam kompleksów handlowych i kolejne się budują, to czemu się tu dziwić. Najpierw dzieciom i młodzieży pokazuje się, że „Mieć” to bóg, że bez rzeczy, gadżetów, lansu jesteś nikim. A później dziwi się,że w tak ubogim i bezrobotnym społeczeństwie w Lublinie młodzież kradnie. Może postawić na budowę darmowych kortów do gry, siłowni na powietrzu, placów zabaw, usunąć kliki rozdające pracę wybranym, pokazać, że sport, bycie razem, gry, wspólne spędzanie czasu na zabawie to jest coś, dać pracę rodzicom. Sprzedawanie miejsca na kolejne sklepy w tak ubogim mieście to chory plan. Zbudujcie kolejne centrum Kopernika, obserwatorium astronomiczne,postawcie na kulturę a nie tylko galerie i galerie a potem się dziwicie, że dzieci kradną.

 4. Do ew-poczytaj co to grzywna i co jest za nie płacenie !

 5. chichot losu ha ha ha .. nie będą brac z ciebie przykładu wola kraść niż się ruch..ac !

 6. gdzie ochrona sklepu

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas