690 680 960

19 883 nowe zakażenia koronawirusem w kraju, 627 w woj. lubelskim. Nie żyją 603 osoby z infekcją COVID-19

W środę rano Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane dotyczące sytuacji w kraju wywołanej koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 112 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 491 osób.

35 komentarzy

 1. Po co robić testy, skoro te liczby o niczym nie świadczą. Znam już kilka przypadków, że osoby chorowały łagodnie (np lekki kaszel i utrata węchu i smaku, gorączka, osłabienie) i testu nie zrobiły ( z różnych powodów). Po co wydawać pieniądze na te testy, nie lepiej dofinansować służbę zdrowia i leczyć każdego, kto potrzebuje pomocy?

  • miałem nie pisać...

   Znam też osoby które pierwszą fazę przeszły (prawie) bezobjawowo… 😉

   Niestety. U jednej skończyło się wizytą w szpitalu (płyn w jamie opłucnej) a druga (niespełna 30-latek) choć minęło ponad trzy tygodnie po „odchorowaniu” wjeżdża windą na pierwsze piętro… resztę pozostawiam w domyśle.

   Obie osoby niepalące, bez chorób współistniejących 😉

   Tak więc… koło fortuny.

 2. W 2018r był ten „Covid”. W rodzinie mojej był taki przypadek. Lekarz rodzinny uratował życie, przypisał antybiotyk nowej generacji, bo to już była odma płucna. Do szpitala nie przyjęli. Ale po przebytej chorobie bardzo chętnie zrobili bronchoskopie, żeby zobaczyć w jakim stanie są płuca. I tyle w temacie. Bardziej skłonna jestem po cichu powiedzieć, ze to jest bakteria a nie wirus.

  • A ten cały głupi świat żyje w błędzie A wystarczylo zapytać AnnyM. Ci wszyscy profesorowie, doktorzy, naukowcy praca zupełnie bez sensu.

  • Od kiedy wirusy leczy się antybiotykami? Te komentarze tutaj do dziecinada. Jakieś wymyślone przypadki. Przestańcie ludzi straszyć. Jeden przechodzi grypę ciężko inny nie. Większość ludzi normalnie funkcjonuje. Kto ma się izolować to niech się izoluje. Dajcie już spokój z tą plandemią.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Piknik Janowski” – Gwiazdami imprezy będą Biała Armia i Cleo
Dni Kraśnika 2022: Zagrają: Alien, Pawkin, Bovska, Organek i Chonabibe
Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie w Łążku Garncarskim
Nadbużańska Noc Świętojańska
Festiwal Kultury Rodzinnej w Parku Ludowym. Atrakcji nie zabraknie