Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

18-latka bez prawa jazdy i po alkoholu uderzyła volkswagenem w drzewa. Cztery osoby trafiły do szpitala

Cztery osoby trafiły do szpitala po sobotnim wypadku na trasie Kraśnik – Urzędów. Kierująca pojazdem 18-latka wsiadła za kierownicę pomimo braku uprawnień, w chwili zdarzenia młoda kobieta była po alkoholu.

Jak już informowaliśmy, do wypadku doszło w minioną sobotę po godzinie 22 na drodze wojewódzkiej nr 833, na trasie Kraśnik – Urzędów. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy uderzył w przydrożne drzewo.

Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja. Mundurowi ustalili na miejscu, że 18-latka bez uprawnień doprowadziła do zdarzenia drogowego kierując pojazdem marki Volkswagen Passat. W pojeździe znajdowało się troje pasażerów w wieku od 17 do 23 lat.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca jadąc od Kraśnika w kierunku Urzędowa rozpoczęła manewr wyprzedzania osobowej skody, w pewnym momencie zauważyła nadjeżdżający z naprzeciwka samochód, aby uniknąć zderzenia czołowego gwałtownie skręciła w prawo i straciła panowanie nad pojazdem. Volkswagen zjechał z drogi do rowu i uderzył w drzewo, a następnie odbijając się od niego, obrócił się, po czym uderzył w drugie drzewo zatrzymując się na prawym boku.

Badanie alkomatem wykazało, że 18-latka kierująca pojazdem była po użyciu alkoholu, młoda kobieta miała nieco ponad 0,33 promila w organizmie. Postępowanie mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia będzie teraz nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Kraśniku.

(fot. Policja Kraśnik)

12 komentarzy

 1. W Szewcji za jazdę pod wpływem idziesz do aresztu na 3 miesiące. Przynajmniej tak było kiedy tam do pracy Turysta jeździł na wakacje na studiach 🙂

 2. Gdzie są ci, których martwi brak obowiązkowego OC u niektórych uczestników ruchu drogowego? U osób kierujących bez wymaganych uprawnień ubezpieczyciel niechętnie zapłaci za wyrządzone szkody.

  • Bzdura… ubezpieczyciel zapłaci a ustawa pozwoli mu na wystąpienie z regresem do sprawcy. Czyli warto pamiętać że za szkody w spowodowane po wpływem alkoholu lub dragów w których kierujący nie miał uprawnień do kierowania pojazdem (za wyjątkiem gdy ratowano ludzkie życie) gdy zbiegł z miejsca zdarzenia oraz gdy wyrządził szkodę celowo to z cała pewnościa ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie ale zarząda zwrotu od sprawcy.

  • jeśli polisa była – to zapłaci za szkody bez gadania. tylko później wystawi rachunek kierującemu na zwrot wszystkich kosztów. dojście swoich praw i odzyskanie kasy przez ubezpieczyciela to już inna bajka…
   jeśli nie było w ogóle OC – zapłaci Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i również będzie dochodził swoich praw wobec sprawcy. tak czy siak poszkodowany nie musi się przejmować kosztami napraw.

 3. Fundacja pomocy Niedacznikom z BMW

  i to by było ok nie ma uprawnień ale ma ubezpieczenie jest uczestnikiem ruchu drogowego ? dlaczego tylko właściciciele aut mają płacić ? a tak wsiadasz w co popadnie i odpowiadasz

 4. No i git .Nie życzę im powrotu do zdrowia.Tak im dopomóż buk.

  • Ty kurwo też Ci życzę żebyś po wypadku nie wrócił do zdrowia, jaibys nie był anonimem to bym złapał i napierdalał łbem o kostkę aż byś oddech stracił

   • Kolego, trochę kultury to po pierwsze. Po drugie nie wygrażaj w internecie i nie rób z siebie pajaca. Gownazeria powinna zdać sobie sprawę z tego jak wiele nieszczęścia może przynieść głupota dziewusi, cyknietej i bez uprawnień. Powinno się to dla przykładu surowo karać.

    • Kolega wyżej powinien również zdać sobie sprawę z tego że życzyć komuś kalectwa lub innego uszczerbku na zdrowiu nie jest normalne bo jeśli byłby to ktoś z jego bliskich,rodziny, przyjaciół raczej takby im nie życzył !

  • Ty „Amen” czy jak Cię tam zwą zastanów się nad sobą człowieku, nigdy nikomu nie życzy się źle, nawet największemu wrogowi, bo jak to mówią „karma wraca”. A ja życzę tym młodym powrotu do zdrowia, na pewno mają nauczkę na całe życie. P.S. „Amen” nie cytuj słów, których niewiesz do czego się używa.

 5. To pijanica bez uprawnień nie siedzi w areszcie?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo