Czwartek, 04 czerwca 202604/06/2026
690 680 960
690 680 960

18-latek bez uprawnień ponownie przekroczył prędkość. Jechał autem niedopuszczonym do ruchu

Młody kierowca zaledwie kilka miesięcy po uzyskaniu prawa jazdy ponownie dopuścił się poważnych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W niedzielny wieczór w miejscowości Hanna policjanci z włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volvo. Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. Powodem interwencji było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym – młody kierowca jechał o 22 kilometry na godzinę szybciej, niż pozwalają na to przepisy.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne naruszenie prawa. Okazało się bowiem, że pojazd, którym poruszał się 18-latek, nie był dopuszczony do ruchu. To jednak nie koniec problemów młodego mężczyzny.

W trakcie kontroli wyszło na jaw, że kierujący w ogóle nie powinien prowadzić samochodu. Pierwsze uprawnienia do kierowania pojazdami uzyskał w lipcu bieżącego roku, jednak już w październiku stracił prawo jazdy. Dokument został mu zatrzymany za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Mimo braku uprawnień ponownie zdecydował się wsiąść za kierownicę i ponownie wpadł na przekroczeniu prędkości.

Za popełnione wykroczenia 18-latek odpowie teraz przed sądem. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Jak podkreślają, bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zależy przede wszystkim od samych kierowców. Przestrzeganie przepisów to podstawowy warunek, by ograniczyć ryzyko poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

6 komentarzy

  1. kaskaderzy i cyrkowcy
    Ocena: 1

    Stańmy do APELU!

  2. W warunkach recydywy Sąd może zasądzić do 30.000 zł

  3. Zmiana obywatelstwa w trybie ekspresowym na ukraińskie i szybka deportacja na wschód. Tam będą mieli mięso armatnie, a my będziemy mieli spokój.

  4. Stało się coś? Ktoś zginoł? Nie pamientam kiedy ja jechałem pojazdem dopuszczonym do ruchu bo zawsze jak przyjeżdżam do PL kupuje gruza i mogę nim jeździć po pijaku mimo że w belgii zarabiam prawie 5 tyś euro na miesiąc na czysto.

    • Kup sobie słownik języka polskiego, przyda ci się.

    • Bimmer by kiedyś napisał „Przynajmniej coś osiągnął, coś pokazał. Był szybki a nie powolniak w skodzie czy wieświagenie”.

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia