Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

16-latek żądał 10 tys. i groził, że zdetonuje bombę. Pomysł zaczerpnął z internetowego filmiku

Policjanci zatrzymali 16-latka, który zagroził detonacją ładunku wybuchowego pod domem mieszkanki gminy Konopnica. Nastolatek zażądał od kobiety 10 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło na początku października tego roku. Mieszkanka gminy Konopnica odebrała telefon z nieznanego numeru i usłyszał w słuchawce głos młodego mężczyzny.

Rozmówca przekazał kobiecie, że musi przekazać mu 10 tys. złotych, a jak tego nie zrobi to on zdetonuje bombę, którą podłożył pod jej dom. Kobieta od razu zgłosiła sprawę policji. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce zamieszkanie pokrzywdzonej, nie odnajdując materiałów wybuchowych.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawcy przestępstwa i dotarli do 16-letnigo mieszkańca województwa lubuskiego. Nieletni został już przesłuchany jako sprawca usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

Nastolatek wyjaśnił policjantom, że pomysł podsunął mu obejrzany w Internecie filmik. Numer do pokrzywdzonej znalazł przypadkiem w ogłoszeniu. Jak twierdził, to miał być to tylko żart. Niebawem jego sprawa trafi do sądu rodzinnego.

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. Siostra Xsantypa (rodzona)

    „16-latek żądał 10 tys.”, a ile zażąda prokurator ?
    Ten nie będzie żartował.

  2. it’s just a prank bro

  3. Prokurator zaleci kilkuletnią obsługę „pociągów towarowych z prędkością ekspresu” na pohybel LGBT.