Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

14-latek postrzelił się z wiatrówki w nogę, trafił do szpitala

Janowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku na jednej z posesji w Janowie Lubelskim. 14-letni chłopiec postrzelił się w nogę z wiatrówki.

W poniedziałek rano dyżurny janowskiej policji otrzymał zgłoszenie ze szpitala o chłopcu z raną postrzałową nogi.

Policjanci ustalili, że 14-letni chłopiec wziął wiatrówkę należącą do ojca i poszedł za budynki postrzelać do puszek. Zdarzenie miało miejsce na jednej z posesji w Janowie Lubelskim. Podczas ustawiania wiatrówka wystrzeliła raniąc chłopca w nogę. 14-latek trafił do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę. Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło najprawdopodobniej pod nieobecność dorosłych domowników.

Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

68-124417

2018-04-10 11:12:51
(fot. lublin112.pl, Policja Janów Lubelski)

11 komentarzy

 1. News dnia . Powinno być oznaczone ” PILNE „

  • Cyt : „Podczas ustawiania wiatrówka wystrzeliła raniąc chłopca w nogę” To jak to jest? Wiatrówka ma swój rozum i wie kiedy wystrzelić ??? Czy chłopak przypadkowo pociągnął spust powodując że ta wredna wiatrówka walnęła go w nogę ???

 2. Dobrze,że tak się tylko stało???

 3. Tata dumny z syna.

 4. Ale bzdury zamieszczacie..

  • Arcy Primas A'Prilis

   Ren – dla ciebie może i bzdury, ale dla wielu to lekcja poglądowa na temat: jak zabezpieczać tego rodzaju „plujki” w przypadku posiadania głupich , pożal się Boże ” pociech”.
   Trzeba im wyraźnie uzmysłowić, że nawet taką chińszczyzną należy obsługiwać w obecności bardziej rozgarniętych, dorosłych.
   Bo nie wiedząc z której strony jest wylot lufy, można sobie kuku zrobić, i dobrze jak samemu sobie, a nie np. koledze, czy rodzeństwu.

 5. Raz do roku to i wiatrówka wystrzeli. Ten 14latek strasznie ułomny musi być.

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Nie wszyscy tu o tym wiedzą, ale bywały już przypadki śmierci, abo bardzo poważnych zranień przy pomocy „wydmuszek”.
   A spoglądając historycznie, w broń pneumatyczną uzbrajane były całe regimenty wojsk, bo nie jest to wynalazek 18, czy 19 wieku. Taka powiedzmy dziewiętnastowieczna wiatróweczka radziła sobie z przebiciem „skalpu” dorosłego „ludzia”,na wylot.

 6. no i dobrze gówniarzowi bo może byłoby gorzej gdyby w kogoś wycelował. A wiadomo jaki miał zamiar ?

 7. Szkoda chłopaka. Winę i tak ponosi właściciel ,,broni” że nie zabezpieczył jej przed osobami postronnymi ,nieletnimi.
  Z drugiej strony niedostateczna wiedza o zasadach bezpieczeństwa i obsługiwania się bronią, brak dostępu do broni w celu zdobycia max doświadczenia. To wszystko przyczynia się do wypadków.A Nasz rząd jest przeciwny do swobodnego dostępu do broni w porównaniu do innych bardziej cywilizowanych państw Europy.Winę też ponosi społeczeństwo które ,,bulwersuje” się na widok broni w rękach dzieci i młodzieży. (Oczywiście mówimy tu o legalnych strzelnicach i kółkach strzeleckich a nie blokowiskach czy przydomowych podwórkach ) Rodzice wolą by ich pociechy zajęły się tabletem, komórką,komputerem,grą kom. w której zabijanie i widok krwi jest ,, poprawne z ich wizją wychowania -i są bardziej bezpieczne” .
  A broń jest bezpieczna jeśli znamy : zasady bezpieczeństwa
  budowę i zasadę działania broni,
  i dużo trenujemy.

  (SWOBODNY DOSTĘP DO BRONI )- TYLKO DLA OSÓB ZDROWYCH FIZYCZNIE I PSYCHICZNIE !!!!!