12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim, 79 w całym kraju. Zmarł pacjent szpitala w Bytomiu

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Na terenie woj. lubelskiego ujawniono 12 kolejnych przypadków.

– Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego dwanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych dotyczy:

– jednej kobiety w przedziale wieku 21-40 lat,
– dwóch kobiet w przedziale wieku 41-60 lat,
– pięciu mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat
– czterech mężczyzn w przedziale wieku 41-60 lat.

Wszystkie osoby są z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym. Na dzień 29 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 99 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe.

– Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące – przekazało Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

52 komentarze

 1. To chyba nasi policjanci w tych statystykach 🙁

 2. Redakcjo czy jest możliwość pokazania szczegółowej mapy z województwa lubelskiego z przypadkami zakażenia koronawirusem?

 3. Znaczy się trójki tak szybko znów nie otworzą?

 4. Z jakich powiatów są zakażone osoby?

  • A kto to może wiedzieć „Wszystkie osoby są z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.”

 5. Jedno co w tym lekko pociesza to to, że osoby miały kontakt z przypadkiem potwierdzonym czyli ktoś z najbliższego kontaktu a nie ludzie z ulicy.

  • Wszystkie przypadki takie są 🙂 Nie wiesz o tym, że w PL nie robią testów na coronovirusa, jeżeli nie miałeś kontaktu z przypadkiem potwierdzonym? Mnóstwo artykułów i relacji ludzi w sieci – poczytaj sobie. Tak się zakłamuje rzeczywistość – stłucz pan termometr i nie będziesz miał gorączki!

 6. Styczność z potwierdzonym ale gdzie? Która gmina? Niedrzwica, Głusk czy gdzieś indziej?

 7. Czy te 12 przypadków z powiatu Lubelskiego to od ogniska z Niedrzwicy?

 8. W Chinach mają aplikację, która pokazuje konkretną lokalizację osoby zarażonej coronavirusem, u nas?

  Na terenie województwa lubelskiego dwanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych dotyczy:
  – jednej kobiety w przedziale wieku 21-40 lat,
  – dwóch kobiet w przedziale wieku 41-60 lat,
  – pięciu mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat
  – czterech mężczyzn w przedziale wieku 41-60 lat.

  Co to k… jest?! Jak ci biedni ludzie mają się bronić przed tym syfem, skoro nie wiedzą gdzie dokładnie jest źródło zakażenia? Łażą sobie jak łazili kompletnie nieświadomi, że sąsiad obok nich jest nosicielem. Co za bezmózgi! Zamknęli cały kraj i podają liczbę przypadków zachorowań na poziomie województwa, a idźcie z tym w pis…

  • Też się zgadzam z taką opinią.

  • To co widzisz, to jest sytuacja epidemiologiczna sprzed 2-3 tygodni. Co Ci po tym, że wiesz skąd był gościo, który zaraził się 3 tygodnie temu i leży w szpitalu? Jeżeli z puli zarażonych trzy tygodnie temu potwierdzono 1700 przypadków, to znaczy, że było wtedy przynajmniej 17000 zarażonych. On przez te trzy tygodnie pozarażali ludzi kotłujących się w sklepach. Dlatego trzeba zakładać, że każdy człowiek jest zarażony i siedzieć w domu na czterech literach.

  • Do-johnynapalony

   TO ZGLOS SIE NA OCHOTNIKA! DAJ SIE OZNAKOWAC. WSZEPIA CI TAKI CZIP W PRAWY KCIUK . BEDZIESZ OD TEJ PORY OZNAKOWANY JAK BYDLE. BĘDZIE WSZYSTKO JUZ WIADOMO O TOBIE OD TEJ PORY 24H.

  • W Chinach kontrolują wszystko. Maja swoją wersje googla nawet i dostęp tylko do chińskiej Wikipedii. Lekarz który pierwszy trąbił o możliwej epidemii trafił do więzienia gdzie umarł. Jak tak bardzo chcesz żyć w modelu chińskim to jedź do nich tam przyjmą z otwartymi rękami nawróconego na komunizm kapitalistę. Albo lepiej jedź do Korei Północnej tam oficjalnie nie ma jeszcze przypadku zachorowań.

   • Wyglądacie na typowych wyborców jedynej słusznej partii, a partia już ma te czipy zaplanowane, będzie głosowane online o 3:30 z piątku na sobotę, śpijta w dzień, żeby to zobaczyć – tylko Adrian może was uratować i jego veto!

  • W Chinach nie mają unii europejskiej i durnych przepisów narzuconych przez nią..

 9. Unia Europejska i jej świetne RODO, przez to mamy zakaz ujawniania informacji

  • Tutaj się mylisz. w całej unii się dowiesz gdzie dokładnie było zarażenie ale bez info personalnych. Podziękuj rządowi.

 10. czy redakcja jest w stanie wystąpić do odpowiednich instancji o szczegółowe lokalizacje. Nazwa gminy. Codziennie na tej stronie sa zapytania o bardziej szczegółowe lokalizacje i nic. Czy władze województwa nie rozumieją, że tworzą dodatkowe zagrożenie? Coraz bardziej to denerwuje. Nikogo nie obchodzi stres mieszkańców? Ministerstwo odcina od wszelkich informacji, zakazuje wypowiedzi kolejnym fachowcom/ Krajowi i Wojewódzcy Konsultanci/, ogranicza rozporządzeniami pracę medyków. Pieją z zachwytu jak świetnie jesteśmy przygotowani, że cały świat patrzy na nas z zachwytem. Mam 62 lata i doskonale pamiętam komunę. W propagandzie rząd i prezydent wyprzedzili tamte czasy o lata świetlne.

 11. Nawet nie podają konkretnie wieku…. Nie prosciej napisac np. 53letnia kobieta. A tak bez sensu pier…w przedziale 41-60. 0-21 ? Czyli ile dziecko półroczne czy dorosla 19letnia kobieta? Naprawde droga redakcjo nie macie konkretnych informacji?. Dziwnie ze jak ktos umrze to wiecie ile dokladnie ma lat.

 12. Bezsensowne jest nie podawać gmin tylko wojewodztwo. Chociaż powiaty podajcie. Przecież to jest naprawdę ważne

  • Przecież są podane powiaty…

   • Nigdy nie podawaliście przypadku w powiecie grodzkim Lublin. Czy to oznacza, ż w Lublinie jeszcze nie ma potwierdzonego przypadku?

    • Informacje podaje Lubelski Urząd Wojewódzki wszystkim mediom i takie informacje podają media.

 13. W Chinach sytuacja zażegnana właśnie m.in dzięki dokładny danym, z Historią przebywania danej osoby przez ostatnie 2 tygodnie. Czy tak trudno geolokalizację wykorzystać ? Pandemia się składa z lokalnych epidemii i gdyby było wiadomo gdzie przebywał listonosz czy inny policjant łatwiej by było sanepidowi ogarnąć ogniska. I łatwiej by było uważać na sąsiada który wiadomo że przygłup i lata po mieście.
  Ale nasi specjalisci jak zwykle mądrzejsi…

  • Cieszył byś się jakby cię zaczipowali i śledzili twój każdy ruch? Jak prosię byś chodził w różne miejsca a cyber-administrator cię pouczał na każdym kroku gdzie możesz, a gdzie nie wolno ci iść? Stąd to zastrzeganie danych by nie doszło do takich sytuacji i po to byś w przyszłości nie został kontrolowanym robotem. Jest nakaz SIEDŹ W DOMU JAK NIE MUSISZ NIGDZIE ŁAZIĆ, A NIC CI SIĘ NIE STANIE.

   • Młodszy podposterunkowy

    No ale zakupy czasem trzeba zrobić. Ja np nie jestem z tych co 3 tygodnie temu opróżniali sklepy ze wszystkiego co się dało, bo było to dla mnie bez sensu. Od 3 tygodni nie mam po co nigdzie wychodzić, ale raz w tygodniu zrobić większe zakupy na cały tydzień muszę. Chyba zgodzisz się, że bez sensu byłoby tak długie siedzenie w domu, skoro mogę się zakazić od jakiejś ciamajdy na zakupach które zajmują 1h/tydzień?! Ciamajdy która robi zakupy pomimo że któryś z członków rodziny ma już objawy.
    Sporo ludzi musi pracować i też nie wiadomo czy ich współpracownicy nie są tymi ciamajdami. Dokładna informacja wiele by zmieniła.

    • Bzdury. Nic nie przeszkadza robić zakupów w miejscowości A mieszkając na stałe w miejscowości B a pracując w C. Także musisz przyjąć ze mieszkasz , żyjesz i robisz zakupy na terenie zagrożonym. Wtedy uważając zmniejszysz szanse na zakażenie.

    • Powiem ci tak jak mówiła mi i radziła moja znajoma mieszkająca we Włoszech w jednym z zarażonych miast. Dziewczyna jest przerażona tym wszystkim, ale tam ma już męża i dom więc muszą sobie Jakoś radzić. No więc ona nie chodzi często na zakupy, robi to raz albo dwa w tygodniu. Powiedziała mi że idąc na zakupy trzeba zabezpieczać się tak jakbyś był zarażony. Czyli maseczka i rękawiczki jednorazowe niezbędne. Okulary jeśli masz to też radziła żeby założyć. W sklepie jak najmniej dotykać różnych półek, wózków czy poręczy. Płacić kartą jeśli to możliwe. Unikać bezpośredniego kontaktu z innymi klientami. Po przybyciu do domu obowiązkowe mycie twarzy i rąk + dezynfekcja, pranie ubrań w temperaturze 60 stopni i tak po każdych zakupach. Jakoś się trzymają ale nie jest im łatwo. Najgorsza ta izolacja i siedzenie w domu. My też zadbajmy żeby tak było a może chociaż trochę ograniczymy tego wirusa. Zdrowia chłopie.

 14. czy Panowie tutaj potwierdzeni to piloci / mechanicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego? jeden z nich wymaz do testu miał pobierany we wtorek. Dopiero po tym jak jeden z pięciu panów (wszyscy byli na szkoleniu w USA) miał wynik pozytywny. Jeśli to te wyniki, to znaczy że wyniki testów pojawiają się z przynajmniej 5-cio dniowym opóźnieniem!

  • Dopiero to odkryłeś? W wielu gazetach pojawiają się artykuły, że na wyniki czeka się kilka dni. Nawet na pobranie trzeba czekać. Spokojnie można przyjąć, że opóźnienie wynosi ponad tydzień.

 15. Jak by podawali miejscowości to by ludzie siedzieli w domu , lepszy byłby efekt a tak niewiadomo czy czasem nie miało się styczności z tymi ludźmi …

 16. Chiny nie należą do UE i nie mają czegoś takiego jak RODO, Panie Dostawco.

 17. bazyl a ty myślisz, że teraz nikt nie śledzi Twojego każdego kroku? Oprócz Google jak masz sklep Play czy służby państwa ?
  Oczywiście mogę siedzieć w domu do wynalezienia szczepionki (o ile) czyli ponad rok trochę ale są jeszcze zakupy i praca.
  RODO można załatwić jednym ruchem tak jak konstytucje.

 18. zieeeeeeeew

  e frajerzy, nikt wam nie poda szczegółowych danych, bo zaszczuli byście ludzi tak, jak tych z niedrzwicy.

 19. I bardzo dobrze że nie mają. Do Chin nam jeszcze daleko dosłownie i w przenośni. Chińczycy dopiero teraz ściągają sobie sowich i to powolutku w małych ilościach.

 20. RODO po w.uju! Skoro taka ochrona danych osobowych w kraju skąd jakieś telemarketerzy maja nasze numery i wydzwaniają ze wygrałam łałdi albo zestaw garów albo jakies ankiety robią… Wszedzie wszystko pisze tak jak dawniej gdy RODO nie było. zauważ że nawet plakietka sprzedawcy z nazwiskiem jak była tak jest,wszedzie na drzwiach(urzędy,szpitale,uczelnie itp) z imienia i nazwiska i co i to ma być RODO? To jakąś głupota do której nikt się nie stosuje a tylko tym się zasłaniają. Pacjent 0 z kwiatami i wywiady robili jak juz po fakcie. A ile osob mogło sie od niego zarazic nie wiedząc że to on a miało z nim styczność.

 21. Mały wzrostem dyktator ale wielki nienawiścia.

  Wy siedzcie w domach! Większość musi siedzieć aby nie roznosic zarazy. Ale są jednostki które dzieki temu są bezpieczne i moga pospacerować po miescie. Oczywiście we dwójkę.

 22. zaczynają podawać tak ogólne dane o zarażonych podobnie jak sprawcy zamachów terrorystycznych na zachodzie, sprawca X o nieustalonym pochodzeniu , mieszkał długo w kraju zamachu , lat około …dziestu. Tam obawiali się linczu beżowych a tu ?

 23. Rzeczniczka Wojewody dla ułatwienia powinna podawać przedział wieku 1-100 lat. Wszyscy by się zmieścili i mniej pisania.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym