690 680 960

12-kilometrowy odcinek drogi krajowej przebudowany. W kolejce czeka ostatni fragment w naszym regionie (zdjęcia)

Będzie przebudowa ostatniego w województwie lubelskim odcinka tej trasy. Prace mają być prowadzone również poza naszym regionem, dzięki czemu kierowcy jadący do województw mazowieckiego czy łódzkiego pojadą po równym.

Niedawno zakończyły się prace związane z przebudową jednego z ostatnich odcinków drogi krajowej nr 48 w naszym regionie. Chodzi o 12-kilometrowy fragment trasy pomiędzy Krępą a Kockiem. Podobnie jak w przypadku poprzednich odcinków wzmocniona została konstrukcja drogi, dzięki czemu korzystać mogą z niej również pojazdy ciężarowe o maksymalnym nacisku 11,5 tony, do tego trasa została poszerzona do 7 metrów oraz oczywiście ułożono nową nawierzchnię. Przebudowano również skrzyżowania z drogami bocznymi, a w miejscu dawnego skrzyżowania z drogą krajową powstało rondo. Zbudowano chodniki, drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego, bezpieczne przejścia dla pieszych i zatoki. Tym samym na całym odcinku od Moszczanki do Kocka trasa jest już wyremontowana.

W naszym regionie pozostaje jeszcze jeden odcinek tej trasy, mianowicie od Moszczanki do Dęblina. Drogowcy też szykują się do jego przebudowy. Dokładnie remont przejdzie blisko 8 km trasy od mostu na Wiśle do końca zjazdu z wiaduktu nad linią kolejową w Dęblinie, oraz od granic Dęblina do Moszczanki. Obecnie trwa opracowywanie kompleksowej dokumentacji projektowej obejmującej m.in.: geologię, hydrogeologię i geotechnikę, analizy i prognozy ruchu, środowisko, opracowania ekonomiczno-finansowe oraz opracowania techniczne z rozwiązaniami projektowymi w zakresie branży drogowej, mostowej i towarzyszących. Przewidziano wzmocnienie konstrukcji nawierzchni by przenosiła obciążenie pojazdów o nacisku 11,5 t/oś, przebudowę przejazdów kolejowych, poszerzenie jezdni z 7 do 9 metrów na odcinku pomiędzy Dęblinem a Moszczanką, przebudowę mostu i kładki w Żdżarach, budowę lewoskrętów, przebudowę zatok autobusowych, chodników i budowę nowych odcinków oraz ciągów pieszo-rowerowych.

Jednak to nie wszystko. Droga krajowa nr 48 biegnie bowiem dalej, gdyż przez województwa mazowieckie i mazowieckie prowadzi do Tomaszowa Mazowieckiego do trasy S8. Ma spore znaczenie w sieci dróg oraz łączy najważniejsze trasy przebiegające z północny na południe polski: S8, S7, DK79, DW801, S17 oraz DK19. Za pośrednictwem innych dróg łączy też Łódź z Lublinem, dzięki czemu kierowcy oszczędzając czas nie musząc przejeżdżać przez Radom lub Warszawę. Dlatego również na odcinkach poza naszym województwem prowadzone są prace związane z przebudową tej trasy. W najbliższym czasie remontowany będzie m.in. odcinek o długości ok. 22 km pomiędzy Kozienicami a Dęblinem, dokładnie od skrzyżowania z drogą gminną przy kościele w Jankowie do granicy woj. mazowieckiego. Prace prowadzone są już teraz w samych Kozienicach.

(fot. GRRKiA)

8 komentarzy

 1. Super przejście na drodze krajowej,bezpieczeństwo pieszych zagwarantowane znakiem i lampką nad szczególnie po zmroku i w deszczu.Bezpieczeństwo to podstawa.

 2. Ale się pieprzyli z tą drogą. Ruski rok

 3. „…o maksymalnym nacisku 11,5 tony…”. Na oś? Na koło? Na drogę? Kierowcy na siedzenie?

 4. Proponuję domalować auta na pierwszym zdjęciu,jeden skręcający w prawo plus np. bus oczekujący na skręt w lewo(ich kierunek jazdy) a za tym wszystkim pieszy na cudnie odebranym przejściu.My prosto jak na fotce.Panie z pieczątką apelują o rozsądek i zapoznanie się z sytuacją,bo tak naprawdę to Pan będziesz winien czyjejś śmierci.

 5. Może przy kościele w Janikowie /Kozienice

 6. a wjazd do Kozienic od kościoła to pożal się panie , ale zapewne to inny zarządca tej nędznej drogi

  • Droga ma wiele niedociągnięć, ale co się dziwić, skoro taka firma ją wykonywała… To nie pierwsza ich spartaczona robota. Miejmy nadzieję, że po wiosennych deszczach droga nie popłynie jak krawężniki przy peronach autobusowych w trakcie budowy. Jedyne co dobrego mnie spotkało to współpraca z geodetami. Super obsługa geodezyjna. Szybko, konkretnie i w naprawdę miłej atmosferze. Takiej obsługi geodezyjnej (zarówno w biurze, jak i w terenie) jeszcze nie spotkałem. Brawo dla tych panów!

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…