10-latek zaalarmował rodziców o pożarze domu. Na pomoc ruszył przejeżdżający obok mężczyzna

W nocy ze środy na czwartek w Oblasach doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Ogień wydobywający się z dachu budynku zauważył przejeżdżający obok 45-latek, który powiadomił służby. Śpiących rodziców i rodzeństwo obudził natomiast 10-latek, który słysząc trzask, wstał i zorientował się, że się pali.

Do pożaru doszło po północy, w nocy ze środy na czwartek, w miejscowości Oblasy w powiecie puławskim. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęty jest budynek mieszkalny. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Puław oraz okolicznych jednostek OSP oraz policja.

– Jak ustalono, pożar jako pierwszy zauważył 10-letni syn właścicieli domu. Chłopiec obudził się słysząc trzask ognia. Gdy zorientował się, że pali się dom, natychmiast obudził rodziców oraz rodzeństwo. W tym czasie, pożar zauważył 45-letni mieszkaniec gminy Puławy, który przejeżdżał obok. Gdy zauważył ogień na dachu budynku, natychmiast powiadomił służby i rzucił się na pomoc rodzinie – relacjonuje podkomisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Wszystkie osoby znajdujące się w budynku bezpiecznie go opuściły i schroniły się u sąsiadów. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Spaleniu uległ dach budynku mieszkalnego, garaż oraz wszystkie rzeczy, które w nim się znajdowały. Po ugaszeniu ognia przez strażaków, policjanci wykonali oględziny. Ustalane są dokładne przyczyny pożaru, trwa również szacowanie strat.

(fot. Policja Puławy)

Zobacz również

2 komentarze

  1. brawo młody:)

  2. Szkoda ze święta za parę tygodni i tu taka katastrofa ☹

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew