690 680 960

10-latek za kierownicą peugeota. Na fotelu pasażera siedziała matka chłopca (foto)

W sobotę wieczorem policjanci interweniowali w jednej z miejscowości pod Lublinem. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że za kierownicą poruszającego się pojazdu siedzi dziecko.

W minioną sobotę wieczorem policjanci z Lublina zostali zaalarmowani, że jedną z ulic w Abramowicach Prywatnych w gminie Głusk porusza się pojazd, a za jego kierownicą siedzi dziecko. Ze zgłoszenia wynikało, iż przejeżdżająca w pobliżu 26-letnia kobieta zauważyła młodego chłopca, który kierował samochodem marki Peugeot. Na fotelu pasażera siedziała zaś jego matka.

Zgłaszająca widząc zagrożenie od razu zareagowała i uniemożliwiła dalszą jazdę nieletniemu. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że za kierownicą siedział 10-latek. Funkcjonariusze sprawdzili alkomatem stan trzeźwości matki nieletniego. Kobieta nie była pod wpływem alkoholu.

Mundurowi w związku z popełnionym wykroczeniem, polegającym na udostępnieniu pojazdu osobie nieuprawnionej sporządzili notatkę, celem skierowania wniosku do sądu o ukaranie. 38-latce może grozić wysoka grzywna.

(fot. Nadeslane – Agnieszka)

45 komentarzy

  1. Niestety czasy kiedy rodzic uczyl jak sie jezdzi po katach dawno minely, od tego sa szkoly jazdy, kto uwaza inaczej ten powinnien oddac swoje uprawnienia i przemyslec swoje zdanie. Pani zglaszajacej nalezy sie pochwala a mieszkancom broniacym takie zachowanie reprymenda i przypomnienie ze mamy XXI wiek.

    • Bądźmy poważni

      Na miesiąc przed rozpoczęciem nauki jazdy w szkole nauki jazdy też jeździłem z rodzicem po pustym parkingu, aby złapać podstawy, ale miałem wtedy 18 lat, a nie 10. Matka, która pozwala 10-latkowi wsiąść za kółko jest niepoważna.

Kursy walut

  • USD 4.33zł -0.5%
  • GBP 5.3242zł -0.23%
  • EUR 4.6816zł -0.09%
  • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas