10-latek na motocyklu crossowym zderzył się z kią. Dziecko śmigłowcem trafiło do szpitala

Policjanci ustalają, kto umożliwił 10-latkowi jazdę motocyklem. Dziecko jadąc jednośladem zderzyło się z pojazdem osobowym. Poszkodowany 10-latek z obrażeniami ciała śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę po godzinie 15 w miejscowości Sobiska w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu motocykla z pojazdem osobowym.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem marki Kia 43-letni mieszkaniec gminy Wojcieszków zderzył się z motocyklem, którym kierował 10-latek z gminy Adamów. Chłopiec wyjechał jednośladem z drogi gruntowej na drogę asfaltową, wprost przed jadący pojazd osobowy.

W wyniku zderzenia 10-latek doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala.

Jak się okazało, crossowy motocykl był niezarejestrowany i nieubezpieczony. Mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Sprawdzą m.in. z jaką prędkością jechał samochód osobowy i ustalają też, kto umożliwił 10-latkowi kierowanie motocyklem.

(fot. Policja Łuków)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. Brawo tate…teraz to duma rozpiera…

 2. Powinni go rodzice przeprosić

 3. Krzysztof,, Ochota,,

  Szkoda dzieciaka, za przerśnięte,, ego,, rodziców , wujków, opiekunów chłopak ucierpiał. Powinien ich teraz do sądu podać.

 4. Szkoda też kierowcy skody – będzie miał sporo zachodu, kłopotów, nerwów. Kiedyś na prywatnym polu (ściernisku) wjechał mi w bryczkę koleś quadem, był wieczór szarówka. Koleś się połamał, quad (podobno na blisko 100tys. zł) do kasacji.
  Policja, karetka, protokoły, przesłuchania, czy aby się nie przyczyniłem, a może powinienem mieć światła itp. 3 lata 8 rozpraw, po 5 otrzymałem odszkodowanie…

 5. Dzieci w wieku poniżej 12 lat mogą trenować w klubach sportowych lub pod okiem rodziców w odpowiednich miejscach.
  Panów Policjantów zapraszam na ulicę Cienistą oraz okolice Krężnicy Jarej, Nowin, Prawiednik…

 6. Widzialem ostatnio takiego łebka na crossie na Grzybowej. Zapi…ał w te i spowrotem jak glupek ku uciesze prawdopodobnie jeszcze glupszej starszyzny… Może i fajna sprawa, ale w odpowiednim miejscu a nie tam, gdzie samochody, czy jak we wspomnianym miejscu dodatkowo jeszcze wąsko + rowerzystów pelno wraz z dzieciakami.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7885zł -0.17%
  • GBP 5.2655zł -0.39%
  • EUR 4.5562zł -0.01%
  • CHF 4.1354zł 0.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online